Spartak Pol Lirolani transfer qilishni ko‘rib chiqmoqda
Marsel klubining o‘ng qanot himoyachisi Pol Lirola Moskva Spartak jamoasiga taklif qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, hozircha qizil-oq jamoa 27 yoshli ispan futbolchisining xizmatlariga qiziqmayapti va boshqa nomzodlarni ko‘rib chiqmoqda. Lirola 2021 yildan beri Marsel sharafini himoya qilmoqda. Oxirgi Fransiya chempionatida u 19 o‘yinda maydonga tushib, bir gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan.
Uning hozirgi Marsel bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati to‘rt million yevroga teng. Shunga qaramay, jamoa hozircha uning xizmatini olish haqida qat’iy qaror qabul qilmagan va boshqa variantlarni ham o‘rganmoqda.

Спартак рассматривает трансфер Пола Лиролани
Правый защитник Марселя Пол Лирола был предложен московскому Спартаку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Metaratings, красно-белая команда пока не проявляет интереса к услугам 27-летнего испанского футболиста и рассматривает других кандидатов. Лирола защищает честь Марселя с 2021 года. В последнем чемпионате Франции он вышел на поле в 19 матчах, забил один гол и сделал два голевых паса.
Его действующий контракт с Марселем рассчитан до лета 2026 года. Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет четыре миллиона евро. Тем не менее, команда пока не приняла окончательного решения о его приобретении и изучает другие варианты.