Gagnidze: Karpin bilan kelajak haqida gap bo‘lmadi
Toshkentning “Dinamo” jamoasi yarim himoyachisi Luka Gagnidze yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin bilan kelajagi haqida suhbatlashgan yoki yo‘qmi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha bu borada hech qanday gap bo‘lmaganini aytdi. Luka yaqinda ijarada bo‘lib qaytganini va barcha o‘yinchilarga imkon berilishi haqida gapirdi.
U “Dinamo”da qolishni xohlashini bildirgan, chunki har kim bu jamoa uchun o‘ynashni istaydi. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida 22 yoshli gruzin futbolchi “Krylya Sovetov” klubida ijarada o‘ynadi. Shu davrda u sakkizta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Hozirgi paytda Gagnidzening “Dinamo” bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. U o‘z kelajagini jamoada ko‘rishga harakat qilmoqda va murabbiydan o‘ziga ishonch bilan qarashni kutmoqda.
Jamoada raqobat yuqori bo‘lsa-da, har bir o‘yinchi o‘z imkoniyatini qo‘lga kiritishni maqsad qilgan.

Гагнидзе: С Карпиным о будущем разговоров не было
Полузащитник ташкентского клуба "Динамо" Лука Гагнидзе ответил на вопрос, общался ли он с новым главным тренером Валерием Карпиным о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что пока никаких разговоров на эту тему не было. Лука отметил, что недавно вернулся из аренды и все игроки должны получить возможность.
Он выразил желание остаться в "Динамо", так как каждый хочет играть за эту команду. В прошлом сезоне во второй половине 22-летний грузинский футболист играл в аренде в клубе "Крылья Советов". За это время он вышел на поле в восьми матчах, но не отличился ни голом, ни ассистом.
В настоящее время контракт Гагнидзе с "Динамо" рассчитан до середины 2026 года. Он пытается увидеть свое будущее в команде и ждет от тренера уверенности в себе.