Neymar futbolga bo‘lgan muhabbat bilan o‘ynashda davom etadi
Hujumchi Neymar "Santose" bilan shartnomani uzaytirgach, o‘z futbolchilik faoliyatini yakunlash haqida o‘ylamayotganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uni futbolga bo‘lgan muhabbat har kuni maydonga chiqishga va o‘ynashga undaydi. Neymar o‘zining oilaviy intervyusida "Meni futbolga bo‘lgan sevgi harakatlantiradi.
Har kuni uyg‘onib, mashg‘ulotlarga boraman", dedi. Hozirda Neymar 33 yoshda. U Braziliyaning eng qimmat futbolchisi hisoblanadi.
2017 yilda "PSJ" unga rekord darajadagi 222 million yevro to‘ladi. Ushbu transfer rekordining qachon yangilanishi aniq emas.
Neymarning "Santose" bilan yangi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan. Bu shartnoma futbolchining keyingi faoliyatida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Neymar hali ham maydonda o‘ynashni davom ettirishni niyat qilganini ochiq bildirmoqda. Uning asosiy maqsadi futbolga bo‘lgan ishtiyoqini yo‘qotmaslik va jamoasiga foyda keltirishdir.

Неймар продолжает играть с любовью к футболу
Нападающий Неймар, продлив контракт с "Сантосом", заявил, что не думает о завершении своей футбольной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, любовь к футболу побуждает его выходить на поле и играть каждый день. Неймар в своем семейном интервью сказал: "Меня движет любовь к футболу.
Каждый день я просыпаюсь и иду на тренировки", - сказал он. В настоящее время Неймару 33 года. Он считается самым дорогим футболистом Бразилии.
В 2017 году "ПСЖ" заплатил ему рекордные 222 миллиона евро. Когда этот рекорд будет обновлен, точно неизвестно.
Новый контракт Неймара с "Сантосом" рассчитан до конца 2025 года. Этот контракт будет иметь важное значение для дальнейшей карьеры футболиста.
Неймар открыто заявляет о своем намерении продолжать играть на поле. Его главная цель - не потерять страсть к футболу и приносить пользу своей команде.