Gvardiola futbolchilar sotilishi mumkinligini aytdi
“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoani tark etishi mumkin bo‘lgan futbolchilar haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aynan qaysi o‘yinchilar haqida gap ketayotganini bilmasligini aytdi. Gvardiola klub bilan maslahatlashib, futbolchilar bilan suhbatlashishni rejalashtirayotganini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada yaxshi futbolchilar bor va mavsum juda uzun bo‘ladi. Ko‘p narsalar sodir bo‘lishi mumkin, bu haqiqatdir.
O‘tgan Angliya Premer Ligasi mavsumining yakunida “Manchester Siti” musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi va 38 ta o‘yinda 71 ochko jamg‘ardi. Gvardiola boshchiligidagi jamoa oldinroq Jahon klub chempionatidan 1/8 final bosqichida “Al-Xilol”ga mag‘lub bo‘lib chiqib ketgan edi.
Bu natijalar jamoa uchun yana ham yaxshiroq o‘yinlarni ko‘rsatish va kelajakda katta yutuqlarga erishish uchun turtki bo‘lishi mumkin. Bosh murabbiyning aytishicha, transferlar va jamoa tarkibini shakllantirish borasida hali ko‘p fikr yuritiladi.
Klub va futbolchilar bilan muloqot davom etadi. Mavsum davom etar ekan, jamoa uchun yangi imkoniyatlar ochiladi va har bir o‘yinda eng yaxshi natijaga intilish davom etadi.

Гвардиола сказал, что футболисты могут быть проданы
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола ответил на вопрос о футболистах, которые могут покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не знает, о каких именно игроках идет речь. Гвардиола сообщил, что планирует обсудить это с клубом и поговорить с футболистами.
По его словам, в команде есть хорошие футболисты, и сезон будет очень длинным. Многое может произойти, это правда.
По итогам прошлого сезона Английской Премьер-лиги "Манчестер Сити" занял третье место в турнирной таблице, набрав 71 очко в 38 матчах. Команда под руководством Гвардиолы ранее вылетела из чемпионата мира клубов на стадии 1/8 финала, проиграв "Аль-Хилолю".
Эти результаты могут стать стимулом для команды показать еще лучшие игры и добиться больших успехов в будущем. По словам главного тренера, еще много мыслей о трансферах и формировании состава команды.
Общение с клубом и футболистами продолжается. По мере продолжения сезона открываются новые возможности для команды, и стремление к лучшему результату в каждой игре продолжается.