Mourinyo Asensio bilan Fenerbaxchada uchrashdi
Parijning PSJ jamoasida o‘ynaydigan hujumchi yarim himoyachi Marko Asensio Turkiyaga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Yagiz Sabunkuoglu ma’lumot berdi. Manbaning so‘zlariga ko‘ra, Turkiyaning mashhur "Fenerbaxche" klubining bosh murabbiyi Zhoze Mourinyo Marko Asensio bilan uchrashuv o‘tkazgan va futbolchining Turkiya jamoasiga o‘tishi masalasini muhokama qilgan.
Asensioning amaldagi shartnomasi fransuzlarning PSJ klubiga tegishli bo‘lsa-da, u yaqinda mavsumning ikkinchi yarmida ijaraga berilib, Angliyaning "Aston Villa" klubida o‘ynadi. 29 yoshli ispan futbolchisi qisqa muddat ichida jami 21 o‘yinda maydonga tushdi va barcha musobaqalar hisobiga 8 ta gol urdi, shuningdek, bir marta yordamchi bo‘ldi. Marko Asensio o‘zining tajribasi va mahorati bilan "Fenerbaxche" jamoasi uchun muhim kuch bo‘lishi kutilmoqda.
Agar transfer amalga oshsa, u Turkiya Super Ligasi darajasida o‘zini yanada ko‘rsatish imkoniga ega bo‘ladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va yaqin kunlarda yakuniy qaror qabul qilinishi kutilmoqda.

Моуринью встретился с Асенсио в Фенербахче
Нападающий полузащитник Марко Асенсио, играющий за парижский клуб ПСЖ, может перейти в Турцию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Ягыз Сабункуоглу. По словам источника, главный тренер известного турецкого клуба "Фенербахче" Жозе Моуринью провел встречу с Марко Асенсио и обсудил вопрос перехода футболиста в турецкую команду.
Хотя действующий контракт Асенсио принадлежит французскому клубу ПСЖ, он недавно был отдан в аренду и играл в английском клубе "Астон Вилла" во второй половине сезона. 29-летний испанский футболист за короткий срок вышел на поле в 21 матче и забил 8 голов во всех соревнованиях, а также один раз ассистировал. Ожидается, что Марко Асенсио станет важной силой для команды "Фенербахче" благодаря своему опыту и мастерству.
Если трансфер состоится, он получит возможность проявить себя на уровне Турецкой Суперлиги. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и ожидается, что в ближайшие дни будет принято окончательное решение.