Semshov: Borussiya Monterrey ustidan g‘alaba qozonadi
Sobiq taniqli futbolchi Igor Semshov yaqinlashib kelayotgan klub jahon chempionati doirasidagi «Borussiya» va «Monterrey» o‘rtasidagi o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshov fikricha, Dortmund jamoasi g‘alaba qozonib, keyingi bosqich – chorak finalga yo‘llanma oladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, nemislar tarkibi yanada mahoratli va ular meksikalik raqiblarini kubok uchun kurashdan chiqarib tashlashga qodir. Semshov «Borussiya»ning g‘alabasiga tayanib, jamoaning imkoniyatlari yuqori ekanini ta’kidladi.
O‘yin 2 iyul kuni Moskva vaqtida soat 04:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinni LiveResult portali matnli translyatsiya orqali namoyish etadi.
Chorak finalda g‘olib «Real» yoki «Yuventus» jamoasi bilan bahs olib boradi. Shunday qilib, bu o‘yin klub jahon chempionatining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va ko‘plab muxlislar diqqat markazida bo‘ladi.

Бывший известный футболист Игорь Семшов высказал свое мнение о предстоящем матче между «Боруссией» и «Монтерреем» в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Семшова, дортмундская команда одержит победу и получит путевку в следующий этап – четвертьфинал. По его словам, состав немцев более мастерский, и они способны выбить мексиканских соперников из борьбы за кубок. Семшов, опираясь на победу «Боруссии», отметил, что у команды высокие шансы.
Матч начнется 2 июля в 04:00 по московскому времени. Этот матч будет транслироваться в текстовом формате на портале LiveResult.
В четвертьфинале победитель встретится с командой «Реал» или «Ювентус». Таким образом, этот матч является одним из важных этапов клубного чемпионата мира и привлечет внимание многих болельщиков.