Semshov: Real va Yuventus o‘rtasida gol almashinuvi bo‘ladi
Seshanba kuni kechqurun Klub Jahon chempionatida muhim o‘yin bo‘lib o‘tadi – “Real” va “Yuventus” jamoalari 1/8 final bosqichida kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov o‘z taxminini bildirdi. Uning fikricha, har ikki jamoa ham kamida bitta gol urishga muvaffaq bo‘ladi. Semshovning aytishicha, har ikki jamoaning hujum salohiyati kuchli bo‘lishiga qaramay, himoyalari ba’zan ishonchli ishlamaydi.
Shu bois gol urishlar almashinuvi bo‘lishi kutiladi. “Ikkala jamoa ham gol uradi”, deb ta’kidlaydi u. “O‘yin 1 iyul kuni, Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi.
Unda bo‘lib o‘tadigan voqealarni batafsil ko‘rish uchun LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiyani kuzatish mumkin. Ushbu bahsning g‘olibi chorak finalda “Borussiya” va “Monterrey” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa bilan bahs olib boradi”, deyiladi xabarda. Shunday qilib, jamoalar o‘rtasidagi bahs qiziqarli kechishi kutilmoqda va tomoshabinlar uchun unutilmas o‘yin bo‘lishi mumkin.
Har ikki jamoaning kuchli hujum chizig‘i va himoyadagi zaifliklari o‘yinga alohida rang bag‘ishlaydi. Ushbu o‘yinda har bir gol muhim bo‘ladi va jamoalar maksimal darajada o‘z kuchlarini ishga soladi.

Семшов: Между Реалом и Ювентусом будет обмен голами
Во вторник вечером в клубном чемпионате мира пройдет важный матч – команды “Реал” и “Ювентус” встретятся в 1/8 финала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот матч свое предположение высказал бывший футболист сборной России Игорь Семшов. По его мнению, обе команды смогут забить как минимум один гол. Семшов отмечает, что несмотря на сильный атакующий потенциал обеих команд, их защиты иногда работают ненадежно.
Поэтому ожидается обмен голами. “Обе команды забьют”, подчеркивает он. “Игра начнется 1 июля в 22:00 по московскому времени.
Чтобы подробно следить за событиями, можно наблюдать текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult. Победитель этого матча встретится в четвертьфинале с командой, выигравшей в игре между “Боруссией” и “Монтерреем”, говорится в сообщении. Таким образом, ожидается интересная борьба между командами, и это может быть незабываемая игра для зрителей.
Сильные атакующие линии обеих команд и слабости в защите придадут игре особый колорит. В этом матче каждый гол будет важен, и команды максимально мобилизуют свои силы.