Londonning “Arsenal” klubi rasmiy sayti orqali tarkibga yangi futbolchi qo‘shilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub bilan shartnoma imzolagan darvozabon Kepa Arrisabalaga hisoblanadi. 30 yoshli futbolchi Londondagi “Chelsi” klubidan “Arsenal”ga o‘tdi.
“Arsenal” klubi kepa bilan imzolangan shartnoma muddati haqida ma’lumot bermadi, biroq matbuotda uning uch mavsumga mo‘ljallanganligi aytilmoqda. Kepa bundan keyin “Arsenal” jamoasida 13-raqam ostida maydonga tushadi. Kepa o‘zining yangi klubi haqidagi fikrlarini bildirarkan, “Men bu yerda bo‘lishdan juda xursandman.
Kelajakda nima bo‘lishini sabrsizlik bilan kutyapman”, degan so‘zlarni aytdi. 2024/2025 yilgi mavsumda Kepa ijarada bo‘lib, “Bornmut” jamoasida o‘ynagan. U ushbu jamoa sharafini himoya qilgan 35 ta o‘yinda 43 ta gol o‘tkazib yuborgan.

Арсенал Лондон Челси из Кепы Аррисабалаги купил
Лондонский клуб «Арсенал» через официальный сайт объявил о пополнении состава новым футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вратарем, подписавшим контракт с клубом, стал Кепа Аррисабалага. 30-летний футболист перешел в «Арсенал» из лондонского «Челси».
Клуб не сообщил о сроках контракта с Кепой, однако в прессе говорится, что он рассчитан на три сезона. Кепа будет выступать за «Арсенал» под 13-м номером. Выражая свои мысли о новом клубе, Кепа сказал: «Я очень рад быть здесь.
С нетерпением жду, что будет в будущем». В сезоне 2024/2025 Кепа играл в аренде в команде «Борнмут». Он пропустил 43 гола в 35 матчах, защищая честь этой команды.