Krishtianu Ronaldu Sporting klubini tabrikladi
Yulduzli hujumchi Krishtianu Ronaldu o‘zining futbol faoliyatini boshlagan Lisbonning "Sporting" klubiga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
1-iyul kuni klub 119 yoshga to‘ldi. Ronaldu ijtimoiy tarmoqlarda "Portugaliyaning faxri bo‘lgan 119 yil.
Mening Sportingimni tabriklayman!" deb yozdi. Krishtianu Ronaldu 2003-yil yozida "Sporting"ni tark etib, Angliyaning "Manchester Yunayted" klubiga o‘tgan. Aynan shu klubda u superyulduzga aylandi. Shu yilning yaqinda, 40 yoshli Ronaldu Saudiya Arabistoni klubi "Al-Xilal" bilan yangi shartnoma imzoladi.
Ushbu shartnoma ikki mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, 2027-yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Shuningdek, 1-iyul kuni nafaqat "Sporting", balki "Evro-Futbol.Ru" portali ham o‘zining 26 yilligini nishonlaydi. Bu sanalar har ikkala tashkilot uchun muhim ahamiyatga ega.

Криштиану Роналду поздравил клуб Спортинг
Звёздный нападающий Криштиану Роналду обратился к клубу "Спортинг" из Лиссабона, где начал свою футбольную карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
1 июля клубу исполнилось 119 лет. Роналду написал в социальных сетях: "119 лет, гордость Португалии.
Поздравляю мой Спортинг!" Криштиану Роналду покинул "Спортинг" летом 2003 года и перешёл в английский клуб "Манчестер Юнайтед". Именно в этом клубе он стал суперзвездой. Совсем недавно, 40-летний Роналду подписал новый контракт с клубом Саудовской Аравии "Аль-Хилаль".
Этот контракт рассчитан на два сезона и будет действовать до середины 2027 года. Также 1 июля отмечает не только "Спортинг", но и портал "Евро-Футбол.Ру" свою 26-ю годовщину. Эти даты имеют важное значение для обеих организаций.