Kepa Arrizabalaga "Chelsi"dan "Arsenal"ga o‘tdi
Darvozabon Kepa Arrizabalaga, Londondagi "Arsenal" klubiga o'tganidan so'ng, avvalgi jamoasi "Chelsi" bilan xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida "Chelsi, rahmat. Unutilmas yetti mavsumdan keyin hayotimdagi bu alohida bobni yopish vaqti keldi.
Men bu yerda nafaqat futbolchi, balki inson sifatida o'sdim. Orzular bilan kelgan edim, endi esa sovrinli xotiralar va minnatdorchilik qalbimda bor.
Yangi bobni shu kabi sadoqat va ishtiyoq bilan boshlayman," deb yozdi. Arrizabalaga "Chelsi" safida 2018 yildan beri o‘ynab kelgan.
So‘nggi mavsumni u "Bornmut" klubida ijarada o‘tkazib, 35 o‘yinda 43 ta golni o‘z darvozasidan o‘tkazib yuborgan. Uning transferi "Arsenal" klubiga taxminan 6 million yevroga tushdi.
Kepa yangi jamoasida ham o‘zining eng yaxshi harakatlarini namoyish etishga intilishini bildirdi. Uning professional tajribasi va ko‘p yillik o‘yin mahorati yangi klub uchun katta foyda keltirishi kutilmoqda.
"Arsenal" uchun bu transfer muhim qadam bo‘lib, jamoa darvozabonlik pozitsiyasini mustahkamlashga intilmoqda. Arrizabalaga o‘z ijrosi bilan muxlislar va mutaxassislarni ishontirishga harakat qiladi.

Говорят, что Ретеги может перейти в Саудовскую Аравию
Вратарь Кепа Аррисабалага после перехода в лондонский клуб "Арсенал" попрощался со своей предыдущей командой "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На своей странице в социальных сетях он написал: "Челси, спасибо. После незабываемых семи сезонов пришло время закрыть эту особую главу в моей жизни.
Я вырос здесь не только как футболист, но и как человек. Я пришел с мечтами, а теперь у меня есть памятные трофеи и благодарность в сердце.
Я начну новую главу с такой же преданностью и страстью," - написал он. Аррисабалага играл за "Челси" с 2018 года.
Последний сезон он провел в аренде в клубе "Борнмут", пропустив 43 гола в 35 матчах. Его трансфер в клуб "Арсенал" обошелся примерно в 6 миллионов евро.
Кепа также заявил, что стремится продемонстрировать свои лучшие качества в новой команде. Ожидается, что его профессиональный опыт и многолетнее мастерство игры принесут большую пользу новому клубу.
Для "Арсенала" этот трансфер является важным шагом, команда стремится укрепить позицию вратаря. Аррисабалага постарается убедить болельщиков и специалистов своим выступлением.