Inter Mayami hujumchisi Lionel Messi Barselona jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamalgga qo‘l yozma maktub yo‘lladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu Adidas kompaniyasining yangi reklama kampaniyasi doirasida amalga oshirildi. Reklamada Messi maktubni o‘rash jarayonida, maktubda Yamalgning ismi ko‘rinib turadi.
Ehtimol, Lamin Yamal yangi Adidas futbolkalarini Messi tomonidan taqdim etilgan dizaynda kiyadigan futbolchilar qatoriga kiradi. Shuningdek, yaqin kelajakda Lamin Yamal Barselona jamoasida 10-raqamli futbolka raqamini olishi kutilmoqda.
Ushbu raqam ilgari Lionel Messi tomonidan kiyilgan edi. 10-raqam Ansu Fati Monako jamoasiga ketganidan keyin bo‘shab qolgan edi.
Hozirda 17 yoshli Lamin Yamal ta’til vaqtini o‘tkazmoqda. U yosh va iste’dodli futbolchi sifatida klub tomonidan katta umidlar bilan kutib olinmoqda.

Месси написал личное письмо Ламину Ямалу
Нападающий Интер Майами Лионель Месси отправил письменное письмо защитнику Барселоны Ламину Ямалу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это было сделано в рамках новой рекламной кампании компании Adidas. В рекламе Месси запечатывает письмо, в котором видно имя Ямала.
Возможно, Ламин Ямал войдет в число футболистов, которые будут носить новые футболки Adidas, представленные Месси. Также в ближайшем будущем ожидается, что Ламин Ямал получит футболку с номером 10 в команде Барселона.
Этот номер ранее носил Лионель Месси. Номер 10 освободился после того, как Ансу Фати ушел в команду Монако.
В настоящее время 17-летний Ламин Ямал проводит время на каникулах. Он встречается с большими надеждами со стороны клуба как молодой и талантливый футболист.