Kepa Arrisabalaga Arsenal darajasini oshiradi
Iyul oyining birinchi kuni “Arsenal” jamoasi “Chelsea”dan darvozabon Kepa Arrisabalagani o‘z safiga qo‘shib olgani haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Kanonirlar” bosh murabbiyi Mikel Arteta bu haqda fikr bildirdi. Biz Kepa jamoamizga qo‘shilgani uchun juda xursandmiz. U futbolchini yaxshi bilamiz, so‘nggi mavsumlarda ko‘p marta unga duch kelganmiz.
U katta tajriba olib keladi, bu esa uning jamoadoshlariga foyda keltiradi. Kepa g‘alaba qozonishga astoydil intiladi, u tinimsiz mehnat qiladi va jamoamiz darajasini yanada oshiradi.
Men bilamanki, u jamoaga juda yaxshi moslashadi, chunki ba’zi o‘yinchilarni allaqachon taniydi. Biz uni o‘zimiz bilan ko‘rganimizdan juda mamnunmiz, dedi Arteta “Arsenal” matbuot xizmatiga. Angliya Premer-ligasi yangi mavsumi avgust o‘rtalarida boshlanadi.
Yangi mavsumda jamoalar o‘z kuchlarini ko‘rsatishga tayyorlanmoqda va muxlislar uchun qiziqarli musobaqalar bo‘lishi kutilmoqda. Kepa kabi yangi futbolchilarning qo‘shilishi “Arsenal”ga yangi imkoniyatlar yaratadi va jamoaning muvaffaqiyati uchun muhim omil bo‘ladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqda. Yangi mavsumda “Arsenal” muxlislari o‘z jamoasining yanada kuchliroq va jiddiyroq o‘yinini ko‘rishni intiqlik bilan kutishmoqda.

Кепа Аррисабалага повысит уровень Арсенала
Первого июля команда «Арсенал» объявила о подписании вратаря Кепы Аррисабалаги из «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер «канониров» Микель Артета высказал свое мнение по этому поводу. Мы очень рады, что Кепа присоединился к нашей команде. Мы хорошо знаем этого футболиста, мы встречались с ним много раз в последние сезоны.
Он приносит большой опыт, что будет полезно его товарищам по команде. Кепа стремится к победе, он неустанно работает и поднимет уровень нашей команды.
Я знаю, что он очень хорошо адаптируется в команде, так как уже знаком с некоторыми игроками. Мы очень довольны тем, что он с нами, - сказал Артета пресс-службе «Арсенала». Новый сезон английской Премьер-лиги начнется в середине августа.
В новом сезоне команды готовятся продемонстрировать свои силы, и ожидаются интересные соревнования для болельщиков. Присоединение новых футболистов, таких как Кепа, создаст новые возможности для «Арсенала» и станет важным фактором для успеха команды.
Руководство клуба и тренеры уделяют большое внимание дальнейшему развитию команды. В новом сезоне болельщики «Арсенала» с нетерпением ждут, чтобы увидеть более сильную и серьезную игру своей команды.