Moskvadagi "Spartak" klubining yangi a’zosi Anton Zabolotniy o‘zining jismoniy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yili hujumchi o‘z hayotidagi eng yaxshi shaklida ekanligini aytgandi. Zabolotniyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda uning holati optimal darajada.
U boshqalarning qanday ekanligini bilmayman, biroq men yillar o‘tishi bilan yanada yaxshi va ishonchliroq his qilaman. Aniq bir darajaga yetdim va kundalik hayotda qaysi odatlar menga maksimal samaradorlikni saqlashga yordam berishini yaxshi tushunaman.
Shu sababli har yili shaklim faqat yaxshilanib bormoqda, dedi Zabolotniy "Spartak" rasmiy saytida. 34 yoshli Zabolotniy "Spartak" bilan bir mavsumlik shartnoma imzoladi. Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa kelasi Rossiya chempionatining boshlanishiga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Birinchi turda "qizil-oq" jamoa o‘z maydonida Mahachqaladagi "Dinamo" bilan to‘qnashadi. O‘tgan mavsumda "Spartak" Premer-ligada to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Jamoa yangi chempionatda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Anton Zabolotniy o‘zining tajribasi va shakli bilan jamoaga katta hissa qo‘shishga tayyor.

Антон Заболотный форма год от года улучшается
Новый член клуба "Спартак" из Москвы Антон Заболотный высказал свое мнение о своем физическом состоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом году нападающий говорил, что находится в лучшей форме своей жизни. По словам Заболотного, в настоящее время его состояние оптимальное.
Я не знаю, как у других, но с годами я чувствую себя все лучше и увереннее. Я достиг определенного уровня и хорошо понимаю, какие привычки помогают мне поддерживать максимальную эффективность в повседневной жизни.
Поэтому каждый год моя форма только улучшается, - сказал Заболотный на официальном сайте "Спартака". 34-летний Заболотный подписал однолетний контракт со "Спартаком". Команда под руководством Деяна Станковича серьезно готовится к началу следующего чемпионата России.
В первом туре "красно-белые" встретятся на своем поле с "Динамо" из Махачкалы. В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в Премьер-лиге.
Команда ставит перед собой цель добиться высоких результатов в новом чемпионате. Антон Заболотный готов внести значительный вклад в команду своим опытом и формой.