Di Gregorio «Real» zarbalarini o‘n marta qaytardi
«Yuventus» darvozaboni Mikele di Gregorio o‘yinni yaxshi o‘tkazdi, ammo Madridning «Real» jamoasining g‘alabasiga to‘sqinlik qila olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 1/8 final bosqichida bo‘lib o‘tdi va g‘alaba 54-daqiqada Gonxalo Garsiyaning bosh bilan urgan goli bilan hal bo‘ldi. «Real» jamoasi 21 marta zarba berdi, shundan 11 tasi darvoza yo‘nalishiga yo‘naltirildi.
Di Gregorio esa o‘n marta jamoasini qutqarishga muvaffaq bo‘ldi. «Yuventus» faqat ikkita zarba yo‘naltirdi, lekin «Real»ning darvozaboni Tibo Kurtua ularni to‘liq to‘xtatdi. Oldinroq, «Yuventus» Guruh bosqichida «Manchester Siti», «Vidad Kasablanka» va «Al-Ayn» jamoalari bilan bellashib, olti ochko to‘plab guruhda ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Endi «Real» 1/4 finalda Germaniyaning «Borussiya Dortmund» yoki Meksikaning «Monterrey» jamoalari bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yinlar katta qiziqish uyg‘otmoqda, chunki har ikki jamoa ham kuchli raqib hisoblanadi.
Shunday qilib, «Real»ning keyingi bosqichdagi raqibi qaysi jamoa bo‘lishi hali aniq emas, lekin ularning maqsadi finalga chiqishdir. O‘yinlarda qatnashayotgan jamoalar yuqori darajada tayyorlangan va har bir uchrashuvda eng yaxshi natijani ko‘rsatishga intiladi.

Ди Грегорио десять раз повторил удары «Реала»
Вратарь «Ювентуса» Микеле Ди Грегорио провел хороший матч, но не смог помешать победе мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра прошла на стадии 1/8 финала, и победа была решена на 54-й минуте голом Гонсало Гарсии головой. Команда «Реал» нанесла 21 удар, из которых 11 были направлены в створ ворот.
Ди Грегорио же десять раз сумел спасти свою команду. «Ювентус» лишь дважды нанес удар, но вратарь «Реала» Тибо Куртуа полностью их остановил. Ранее «Ювентус» в групповом этапе, сражаясь с командами «Манчестер Сити», «Видад Касабланка» и «Аль-Айн», набрал шесть очков и занял второе место в группе.
Теперь «Реал» сыграет в 1/4 финала с немецким «Боруссией Дортмунд» или мексиканским «Монтерреем». Эти игры вызывают большой интерес, так как обе команды являются сильными соперниками.
Таким образом, еще не ясно, какой командой станет следующий соперник «Реала» на следующем этапе, но их цель — выйти в финал. Участвующие в играх команды высоко подготовлены и стремятся показать лучший результат в каждой встрече.