«Yuventus» Klublar jahon chempionatidagi ishtirokini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular 1/8 final bosqichida Madridning «Real» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yinning hal qiluvchi goli ikkinchi bo‘lim boshida «ko‘k anorlar» hujumchisi Gonsalo Garsiya tomonidan kiritildi.
«Yuventus» madridliklarga qarshi o‘yindan oldin guruh bosqichining so‘nggi turida «Manchester Siti»ga 2:5 hisobida yutqazgandi. «Real» nihoyatda kuchli jamoa bo‘lib, tezkor qarshi hujumlarda juda xavfli o‘ynaydi. Biz barcha kuchimizni sarfladik, lekin oxirgi ikki o‘yinda dunyoning eng kuchli ikki jamoasiga qarshi maydonga chiqdik, dedi Yuventus bosh murabbiyi Tudor.
«Manchester Siti» Klublar jahon chempionatidan oldinroq chiqqan edi. Ular «Al-Xilol» bilan bahsda 3:4 hisobida mag‘lub bo‘lgandi.
Endi «Real» 1/4 finalda «Borussiya» Dortmund va «Monterrey» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv g‘olibi bilan bahs olib boradi. Bu musobaqa jamoalar uchun katta imkoniyat va u yerda faqat eng kuchlilar omon qoladi.

Ювентус проиграл самым сильным командам мира
В 1/8 финала они проиграли мадридскому «Реалу» со счетом 0:1. Решающий гол был забит в начале второго тайма нападающим «синих гранатов» Гонсало Гарсией.
Перед игрой с мадридцами «Ювентус» в последнем туре группового этапа проиграл «Манчестер Сити» со счетом 2:5. «Реал» является очень сильной командой и играет очень опасно в быстрых контратаках. Мы приложили все усилия, но в последних двух играх вышли на поле против двух самых сильных команд мира, сказал главный тренер Ювентуса Тудор.
«Манчестер Сити» выбыл из клубного чемпионата мира ранее. Они проиграли в матче с «Аль-Хилолом» со счетом 3:4.
Теперь «Реал» сыграет в 1/4 финала с победителем встречи между «Боруссией» Дортмунд и «Монтерреем». Этот турнир представляет собой большую возможность для команд, и только самые сильные выживут.