Inter Chalhanogluni almashtirish uchun uch futbolchi tanladi
Milanning "Inter" jamoasi yarim himoyachi Hakan Chalhanogluni almashtiruvchi futbolchini qidirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyalik futbolchi yozgi transferlar davrida sotilishi kutilmoqda. Uning yangi jamoasi sifatida "Galatasaray" qiziqish bildirgan.
Yaqinda "Inter" prezidenti Juzeppe Marotta Chalhanoglu boshqa klubga o'tishga tayyorligini va u "Inter" safiga qaytishni xohlamayotgani sababli uni qo'yib yuborishga rozi ekanligini ma’lum qilgan. Chalhanogluni almashtirish uchun nomzodlar orasida "Atalanta" jamoasidan Ederson, "Latsio"dan Nikolo Rovella va Lissabonning "Sporting" jamoasidan Morten Yulmann borligi aytilmoqda. Transfermarkt saytidagi ma’lumotlarga ko‘ra, braziliyalik va daniyalik futbolchilarning narxi 50 million yevroga baholanmoqda, italiyalik esa taxminan 30 million yevroga teng narxda baholanmoqda.
"Inter" jamoasi yangi yarim himoyachini tanlashda shu nomzodlarni ko‘rib chiqmoqda. Bu transferlar yozgi o‘tkazmalar oynasida jamoaning kuchini oshirish uchun muhim hisoblanadi.

Интер выбрал трех футболистов для замены Чалханоглу
Команда Милана "Интер" ищет футболиста, который заменит полузащитника Хакана Чалханоглу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий футболист ожидается к продаже в период летних трансферов. Как новый клуб проявил интерес "Галатасарай".
Недавно президент "Интера" Джузеппе Маротта сообщил, что Чалханоглу готов перейти в другой клуб и согласен отпустить его, так как он не хочет возвращаться в состав "Интера". Среди кандидатов на замену Чалханоглу упоминаются Эдерсон из "Аталанты", Николо Ровелла из "Лацио" и Мортен Юлманн из "Спортинга" Лиссабона. Согласно данным сайта Transfermarkt, стоимость бразильца и датчанина оценивается в 50 миллионов евро, а итальянец оценивается примерно в 30 миллионов евро.
Команда "Интер" рассматривает этих кандидатов при выборе нового полузащитника. Эти трансферы считаются важными для усиления команды в летнее трансферное окно.