Madridning "Real" klubi Jahon klublar chempionati musobaqasida 1/8 final bosqichida "Yuventus" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etgach, musobaqadagi yo‘lini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 54-daqiqasida Gonzalo Garsiya Trent Aleksander-Arnoldning uzatmasidan so‘ng bosh bilan to‘pni Michele di Gregorio darvozasiga joylab, yagona golni kiritdi. Shu tariqa, "Real" chorak finalga chiqdi va bu bosqichda Dortmundning "Borussiya" yoki "Monterrey" jamoalaridan biriga qarshi o‘ynaydi.
Madrid Zonasining xabariga ko‘ra, hozirda "qirollik" klubi Jahon klublar chempionati 2025 uchun 63 million dollar, ya’ni taxminan 53 million yevro mukofot puli olgan. Jamoa keyingi bosqichni muvaffaqiyatli o‘tsa, bu summa yanada oshadi.
Madridliklarning ehtimoliy raqiblari bo‘lgan "Borussiya" va "Monterrey" o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. LiveResult.ru sayti ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasini taqdim etadi.

Реал получил 63 миллиона долларов на клубном чемпионате мира
Мадридский клуб "Реал" продолжает свой путь в чемпионате мира клубов, одержав победу над командой "Ювентус" со счетом 1:0 в 1/8 финала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 54-й минуте матча Гонсало Гарсия после передачи Трента Александера-Арнольда забил единственный гол, отправив мяч в ворота Микеле ди Грегорио. Таким образом, "Реал" вышел в четвертьфинал и будет играть против одной из команд: "Боруссия" из Дортмунда или "Монтеррей".
По информации Madrid Zonas, в настоящее время "королевский" клуб получил 63 миллиона долларов, то есть примерно 53 миллиона евро, в качестве призовых на чемпионате мира клубов 2025 года. Если команда успешно пройдет следующий этап, эта сумма увеличится.
Игра между "Боруссией" и "Монтерреем", вероятными соперниками мадридцев, начнется в 04:00 по московскому времени. Сайт LiveResult.ru предоставит текстовую трансляцию этого матча.