Unga ko‘ra, jamoaning eng muhim o‘ziga xosligi - o‘yinning boshidan boshlab amalga oshiriladigan mutlaq pressinkdir. Radimovning so‘zlariga qaraganda, yangi murabbiy nazorati ostida CSKA o‘z o‘yinini sezilarli darajada yaxshilagan.
U «Matc TV»ga bergan intervyusida aytishicha, jamoaning o‘yin uslubi unga juda yoqdi, garchi ba’zan «Partizan» safida xavfli vaziyatlar ham yuzaga kelgan bo‘lsa-da, umumiy g‘oya uning e’tiborini tortgan. Radimov CSKA jamoasi shu tarzda ishlashni davom ettirsa, shveytsariyalik mutaxassis jamoa mexanizmini yanada mukammallashtirgach, ularning qiziqarli va samarali futbol namoyish etishiga ishonch bildirdi. Yaqinda o‘tkazilgan o‘yinda CSKA Belgradning «Partizan» jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
Jamoa safidan Kirill Glebov va Matvey Kislyak gollarni kiritdi, shuningdek, serblar o‘z darvozasiga yana bir to‘p tushirdi. Fabio Chelestini CSKA bosh murabbiyi sifatida Marko Nikolich o‘rnini egalladi, u esa Gretsiyaning AEК klubiga ketgan edi. Jamoaning yangi murabbiyi taktika va jamoaviy o‘yin uslubini takomillashtirishga katta e’tibor qaratmoqda va uning boshchiligida jamoa kelajakda ancha muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Радимов: В ЦСКА под руководством Челестини абсолютный прессинг усилился
Бывший полузащитник «Зенита» Владислав Радимов описал основное отличие ЦСКА под руководством нового главного тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самой важной особенностью команды является абсолютный прессинг, который осуществляется с начала игры. По словам Радимова, под контролем нового тренера ЦСКА значительно улучшил свою игру.
В интервью «Матч ТВ» он отметил, что стиль игры команды ему очень понравился, хотя иногда и возникали опасные ситуации в составе «Партизана», общая идея привлекла его внимание. Радимов выразил уверенность, что если команда продолжит работать в таком духе, швейцарский специалист, усовершенствовав механизмы команды, обеспечит их интересным и эффективным футболом. В недавнем матче ЦСКА одержал победу над белградским «Партизаном» со счетом 3:1.
Голы забили Кирилл Глебов и Матвей Кисляк, а также сербы забили еще один автогол. Фабио Челестини занял пост главного тренера ЦСКА вместо Марко Николича, который ушел в греческий клуб АЕК. Новый тренер команды уделяет большое внимание тактике и командному стилю игры, и под его руководством команда ожидает значительных успехов в будущем.