Borussiya va Monterrey Jahon klublari o‘yini boshlanadi
Dortmundning Borussia jamoasi va Meksikaning Monterrey jamoasi Jahon klublar chempionati 1/8 final bosqichi o‘yini uchun boshlang‘ich tarkiblarini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dortmundning Borussia jamoasida quyidagi futbolchilar maydonga tushadi: Kobel, Anton, Bensebayni, Kouto, Ryuerson, Gros, Nmecha, Svensson, Job Bellingem, Adeyemi va Giras­si. Monterrey jamoasining boshlang‘ich tarkibida esa Andrada, Jon Medina, Serxio Ramos, Arteaga, Agirre, Deossa, Xorxe Rodriges, Kanales, Oliver Torres, Koronna va Berterame bor. Ushbu o‘yin 2 iyul kuni Amerika Qo‘shma Shtatlarida bo‘lib o‘tadi.
Moskv vaqti bilan bellashuv boshlanish vaqti soat 4:00 da rejalashtirilgan. Ushbu o‘yinda g‘olib JCHning chorak finalida Madridning Real jamoasi bilan to‘qnashadi.
Real jamoasi oldingi bosqichda Yuventus jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Shunday qilib, bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki g‘olib jamoa finalga yo‘l oladi.

Команда Боруссия из Дортмунда и команда Монтеррей из Мексики объявили стартовые составы для матча 1/8 финала чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе команды Боруссия из Дортмунда выйдут на поле: Кобель, Антон, Бенсебайни, Куту, Рюерсон, Гросс, Нмеча, Свенссон, Джоб Беллингем, Адеями и Гирасси. В стартовом составе команды Монтеррей находятся Андрада, Хон Медина, Серхио Рамос, Артеага, Агирре, Деосса, Хорхе Родригес, Каналес, Оливер Торрес, Корона и Бертераме. Этот матч пройдет 2 июля в Соединенных Штатах Америки.
По московскому времени начало состязания запланировано на 4:00. Победитель этого матча встретится в четвертьфинале с командой Реал из Мадрида.
Команда Реал в предыдущем раунде одержала победу над командой Ювентус со счетом 1:0. Таким образом, этот матч ожидается с большим интересом, так как победившая команда выйдет в финал.