Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchi Kilian Mbappe haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida futbolchining jismoniy holati haqida gapirdi va uning tez orada kuchayishini aytdi. Dushanba kuni Klub jahon chempionati doirasida o‘tkazilgan "Yuventus"ga qarshi o‘yinda Kilian yangi murabbiy qo‘lida maydonga birinchi marta tushdi.
26 yoshli hujumchi 68-daqiqada zaxiradan maydonga chiqdi. Oldingi o‘yinlarda esa u kasallik sababli jamoa tarkibida bo‘lmagan. Alonso matbuot anjumanida, "O‘ylaymanki, Kilian chorak finalgacha o‘zini ancha yaxshi his qiladi.
Men har kuni u bilan gaplashaman, ko‘ramiz. Uning ahvoli yaxshilanmoqda," dedi. Endi "Real" chorak finalda Dortmundning "Borussiya" yoki "Monterrey" jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu uchrashuv 5 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Murabbiy jamoasining keyingi o‘yinlarga tayyorgarligi va futbolchilar holati haqida doimiy nazorat o‘rnatgan.

Алонсо: Мбаппе физически скоро окрепнет
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о нападающем Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в своих словах говорил о физическом состоянии футболиста и отметил, что он скоро окрепнет. В понедельник в рамках клубного чемпионата мира Килиан впервые вышел на поле под руководством нового тренера в матче против "Ювентуса".
26-летний нападающий вышел на замену на 68-й минуте. В предыдущих играх он не был в составе команды из-за болезни. На пресс-конференции Алонсо сказал: "Думаю, что Килиан до четвертьфинала будет чувствовать себя гораздо лучше.
Я говорю с ним каждый день, посмотрим. Его состояние улучшается." Теперь "Реал" сыграет в четвертьфинале против дортмундской "Боруссии" или "Монтеррея".
Эта встреча состоится 5 июля. Тренер постоянно контролирует подготовку своей команды к следующим играм и состояние игроков.