Barselona hozircha Niko Uilyamsni ro‘yxatdan o‘tkaza olmaydi
La Liga prezidenti Xavyer Tebas Atletik Bilbao hujumchisi Niko Uilyamsning "Barselona"ga o‘tishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyalik grand futbolchining shartnomasida belgilangan 58 million yevro jarima summasini to‘lashga tayyor, ammo futbolchini rasmiy ro‘yxatdan o‘tkazishda muammolar bor. La Liga rahbari hozirda "ko‘k-burgundiya" jamoasi yulduz futbolchini ro‘yxatdan o‘tkaza olmasligini tasdiqladi. U Tebas so‘zlariga ko‘ra, agar "Barselona" bugun Niko Uilyams bilan shartnoma imzolasa, uni ro‘yxatdan o‘tkazib bo‘lmaydi.
Oldinroq Niko Uilyams "Barselona"ga o‘tishni xohlashi va og‘zaki rozilik bergani haqida xabarlar tarqalgandi. Shu bilan birga, klub va futbolchi o‘rtasida kelishuv mavjud bo‘lsa-da, rasmiy jarayonlarda muammolar yuzaga kelishi ehtimoli mavjudligi aytilmoqda.
Bu holat futbolchining yangi jamoasida o‘yinlarda ishtirok etishiga to‘sqinlik qilishi mumkin. Hozirgi kunda "Barselona" ushbu masalani hal qilish ustida ishlamoqda.

Барселона пока не может зарегистрировать Нико Уильямса
Президент Ла Лиги Хавьер Тебас ответил на вопрос о возможном переходе нападающего Атлетик Бильбао Нико Уильямса в "Барселону". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский гранд готов заплатить установленную в контракте сумму штрафа в 58 миллионов евро, однако существуют проблемы с официальной регистрацией футболиста. Руководитель Ла Лиги подтвердил, что в настоящее время "сине-гранатовая" команда не может зарегистрировать звездного футболиста. По словам Тебаса, если "Барселона" подпишет контракт с Нико Уильямсом сегодня, его невозможно будет зарегистрировать.
Ранее сообщалось, что Нико Уильямс хочет перейти в "Барселону" и дал устное согласие. Однако, несмотря на наличие соглашения между клубом и футболистом, существует вероятность возникновения проблем в официальных процессах.
Эта ситуация может помешать футболисту участвовать в играх за новую команду. В настоящее время "Барселона" работает над решением этого вопроса.