Sobiq CSKA yarim himoyachisi Aleksandr Grishin Rossiya chempionatining eng yaxshi chap himoyachisini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikriga ko‘ra, hozirda bu lavozimda CSKA jamoasidan braziliyalik Moizes turadi. Grishinning so‘zlariga ko‘ra, "Menimcha, bu borada boshqalarga imkon yo‘q, Moizes chempionatning eng yaxshi chap himoyachisidir.
Oldin bu o‘rin Zenit jamoasidan Duglas Santosga tegishli edi, lekin hozir Moizes uni ortda qoldirmoqda". 2024/2025 yilgi mavsum davomida Moizes Rossiya chempionati va Kubogida jami 37 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Futbolchining amaldagi shartnomasi CSKA bilan 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. 30 yoshli futbolchining bozor qiymati besh million yevro atrofida baholanmoqda.
Ushbu ma’lumotlar futbol olamida Moizesning kattaroq e'tiborga sazovor ekanligini ko‘rsatadi. CSKA jamoasi ushbu o‘yinchining xizmatlaridan uzoq vaqt foydalanishni rejalashtirmoqda.
Shuningdek, Moizesning o‘yindagi faoliyati va natijalari uning jamoasi uchun muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidlash lozim.

Моизес стал лучшим левым защитником команды ЦСКА
Бывший полузащитник ЦСКА Александр Гришин назвал лучшего левого защитника чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в данный момент на этой позиции играет бразилец Моизес из ЦСКА. По словам Гришина, "Я считаю, что у других нет шансов, Моизес - лучший левый защитник чемпионата.
Ранее это место принадлежало Дугласу Сантосу из Зенита, но сейчас Моизес оставляет его позади". В течение сезона 2024/2025 Моизес сыграл в 37 матчах чемпионата России и Кубка, забил три гола и отдал три голевые передачи.
Действующий контракт футболиста с ЦСКА рассчитан до 30 июня 2026 года. Рыночная стоимость 30-летнего футболиста оценивается примерно в пять миллионов евро.
Эти данные показывают, что Моизес привлекает большее внимание в футбольном мире. ЦСКА планирует долгое время пользоваться услугами этого игрока.
Также следует отметить, что активность и результаты Моизеса в игре имеют важное значение для его команды.