Rossiya Premyer-ligasi 16 klub bilan boshlanadi
Rossiya Futbol Federatsiyasi prezidenti Maksim Mitrofanov OAV vakillari bilan suhbatda Premyer-liga musobaqasining o‘tkazilish formati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, liga va klublar bilan muzokaralar natijasida musobaqani 16 ta klub ishtirokida o‘tkazish qarori qabul qilingan. Bu raqam asosiy cheklov va ustuvorlik sifatida belgilandi.
Shu bilan birga, yangi mavsumning boshlanish sanasi 18 iyulga mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida oltin medallar “Krasnodar” jamoasiga nasib etdi. Ikkinchi o‘rinni Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi egalladi, ular yetakchidan faqat bitta ochko ortda qolishdi.
Uchlikni esa Moskva markaziy sport klubi, ya’ni CSKA yakunladi. Keyingi o‘rinlarda esa “Spartak”, “Dinamo” va “Lokomotiv” joylashdi.
Shu tarzda, Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumiga tayyorgarlik ishlari davom etmoqda va musobaqa qatnashchilari o‘rtasida kuchli raqobat kutilmoqda. Futbol muxlislari yangi mavsumni intiqlik bilan kutmoqdalar.

Российская Премьер-лига начнется с 16 клубов
Президент Федерации футбола России Максим Митрофанов в разговоре с представителями СМИ сообщил о формате проведения соревнования Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в результате переговоров с лигой и клубами было принято решение проводить соревнование с участием 16 клубов. Эта цифра была определена как основное ограничение и приоритет.
При этом дата начала нового сезона запланирована на 18 июля. В прошлом сезоне золотые медали чемпионата России достались команде "Краснодар". Второе место заняла команда "Зенит" из Санкт-Петербурга, которая отстала от лидера всего на одно очко.
Тройку замкнул Центральный спортивный клуб Москвы, то есть ЦСКА. На следующих местах расположились "Спартак", "Динамо" и "Локомотив".
Таким образом, подготовка к новому сезону Российской Премьер-лиги продолжается, и ожидается сильная конкуренция среди участников соревнования. Футбольные болельщики с нетерпением ждут нового сезона.