Spartak Braga himoyachisi Gomes uchun narx belgiladi
Braziliyaning "Braga" jamoasi himoyachisi Viktor Gomes Moskva "Spartak" klubining diqqat markazida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq "Spartak" Gomes uchun oltita million yevro miqdorida taklif bergani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Metaratings xabariga ko‘ra, 25 yoshli ispan futbolchisining sotilishidan "Braga" taxminan o‘n million yevro daromad olishni rejalashtirmoqda.
Manbalar ta’kidlashicha, "qizil-oq" jamoasi Gomesga yillik taxminan bir yarim million yevro maosh taklif qilishga tayyor. O‘tgan mavsumda Gomes barcha musobaqalarda jami 43 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta golli uzatma amalga oshirdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Rossiya chempionatida "Spartak" Makhachqaladagi "Dinamo" jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 18 dan 21 iyulgacha bo‘lib o‘tadi.
Ushbu transfer "Spartak" uchun muhim qadam bo‘lib, klub jamoa tarkibini kuchaytirishni maqsad qilgan. Viktor Gomesning maydondagi tajribasi va o‘yin sifati yangi mavsumda "Spartak"ga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Shuningdek, klub muxlislari ham ushbu transferdan umidvor bo‘lib, jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlarini intiqlik bilan kutmoqda.

Спартак установил цену на защитника Браги Гомеша
Защитник бразильской команды "Брага" Виктор Гомеш находится в центре внимания московского клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что "Спартак" предложил за Гомеша сумму в шесть миллионов евро. По данным Metaratings, "Брага" планирует получить примерно десять миллионов евро от продажи 25-летнего испанского футболиста.
Источники подчеркивают, что "красно-белые" готовы предложить Гомешу зарплату в размере около полутора миллионов евро в год. В прошлом сезоне Гомеш провел на поле 43 матча во всех соревнованиях и сделал четыре голевые передачи.
В первом туре нового сезона "Спартак" примет команду "Динамо" из Махачкалы в российском чемпионате. Матч пройдет с 18 по 21 июля.
Этот трансфер станет важным шагом для "Спартака", который нацелен на усиление состава команды. Ожидается, что опыт Виктора Гомеша и качество его игры окажут положительное влияние на "Спартак" в новом сезоне.