Sergey Yuran turk tilini o‘rganishni boshladi
Serik Belediyespor jamoasining yangi bosh murabbiyi Sergey Yuran turk tilini o‘rganishni rejalashtirayotgani haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu odatiy holat hisoblanadi. Futbolchi yoki murabbiy boshqa bir mamlakatga kelganda, kamida kundalik muloqot uchun tilni o‘rganishi kerak.
Bu esa boshqa madaniyatga hurmat sifatida qabul qilinadi, degan fikrni bildirgan Sergey Yuran Sport-Express nashriga. Mutaxassis hozirda turk tilida ayrim so‘zlar va iboralarni ayta olishini aytdi.
Bu uning tilni o‘rganish borasidagi harakatlaridan darak beradi. O‘tgan mavsum yakunlari bo‘yicha Serik Belediyespor liganing jadvalida birinchi o‘rinni egallab, yuqori bosqichga ko‘tarildi.
Yangi mavsumda klub Birinchi ligada ishtirok etadi. Bu jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.
Shuningdek, tilni o‘rganish murabbiy va futbolchilarning mahalliy jamoadagidek samarali ishlashiga yordam beradi. Turk tilini bilish ular uchun muloqotni osonlashtiradi va ish jarayonini yaxshilaydi.

Сергей Юран начал изучать турецкий язык
Новый главный тренер команды Серик Беледийеспор Сергей Юран ответил на вопрос о том, что он планирует изучать турецкий язык. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это обычное дело. Когда футболист или тренер приезжает в другую страну, он должен изучить язык хотя бы для повседневного общения.
Сергей Юран высказал мнение, что это воспринимается как уважение к другой культуре, в интервью изданию Спорт-Экспресс. Специалист отметил, что в настоящее время он может сказать некоторые слова и фразы на турецком языке.
Это свидетельствует о его усилиях по изучению языка. По итогам прошлого сезона Серик Беледийеспор занял первое место в таблице лиги и поднялся на высший уровень.
В новом сезоне клуб будет участвовать в Первой лиге. Это считается важным шагом для будущих успехов команды.
Кроме того, изучение языка поможет тренеру и футболистам эффективно работать, как в местной команде. Знание турецкого языка облегчит для них общение и улучшит рабочий процесс.