Portugaliyaning “Braga” klubida o‘ynaydigan himoyachi Viktor Gomesning vakillari Moskva “Spartak”ining qiziqishi haqida “Evro-Futbol.ru” nashriga bergan noyob intervyusida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular “Spartak”dan haqiqatan ham taklif bo‘lganini tasdiqlashdi. Kelajakda bu qiziqish davom etadimi, vaqt ko‘rsatadi, dedi DV7 Management agentligi vakillari.
25 yoshli futbolchi Viktor Gomes “Espanyol” akademiyasida tarbiyalangan va 2022 yildan buyon “Braga” safida maydonga tushmoqda. O‘tgan mavsumda u jami 43 o‘yinda qatnashib, 4 golga uzatma bergan va 1 ta sariq kartochka olgan.
Uning bozor qiymati taxminan 6 million yevroga baholanadi. Oldinroq “Braga” klubi matbuot xizmati “Spartak”ning Viktor Gomesga bo‘lgan qiziqishini rasmiy ravishda tasdiqlagan edi.
Hozircha kelishuv haqida aniq ma’lumot yo‘q, ammo tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etishi mumkinligi aytilmoqda. Futbolchi uchun qiziqishning davom etishi uning kelajakdagi faoliyatiga bog‘liq bo‘ladi.

Спартак подтвердил желание приобрести Виктора Гомеса
Представители защитника Виктора Гомеса, который играет в португальском клубе «Брага», высказались о интересе московского «Спартака» в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.ru». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они подтвердили, что действительно поступило предложение от «Спартака». Будет ли этот интерес продолжаться в будущем, покажет время, сказали представители агентства DV7 Management.
25-летний футболист Виктор Гомес воспитан в академии «Эспаньола» и с 2022 года выступает за «Брагу». В прошлом сезоне он принял участие в 43 матчах, отдал 4 голевые передачи и получил 1 желтую карточку.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 6 миллионов евро. Ранее пресс-служба клуба «Брага» официально подтвердила интерес «Спартака» к Виктору Гомесу.
Пока нет точной информации о соглашении, но сообщается, что переговоры между сторонами могут продолжаться. Интерес к футболисту будет зависеть от его будущей карьеры.