Ivan Sergeev «Dinamo» hujumini kuchaytiradi
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Andrey Karyaka «Dinamo» jamoasiga hujumchi Ivan Sergeevning ehtimoliy transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lganki, 30 yoshli Sergeev «Krylya Sovetov» klubidan «oq-ko‘k» jamoaga o‘tishga yaqin turibdi. Karyaka so‘zlariga ko‘ra, Sergeev Rossiya chempionatining barcha jamoalariga kerakli futbolchi hisoblanadi.
U kuchli hujumchi bo‘lib, o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatgan. Sergeev «Dinamo»ni mustahkamlashi aniq, chunki u ko‘p gol uradi.
Shuningdek, Karyaka aytishicha, Konstatin Tyukavin jarohatdan tiklanishda davom etmoqda, shuning uchun Ivan Sergeev «Dinamo»ga albatta yordam beradi. Kelasi mavsumning birinchi turida «Dinamo» o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu o‘yin jamoaning yangi tarkib bilan qanday o‘ynashini ko‘rsatadi. Ivan Sergeevning ishtiroki «Dinamo» uchun muhim qo‘shimcha bo‘ladi va jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytiradi.

Иван Сергеев усиливает атаку «Динамо»
В последние годы известный футболист Андрей Каряка высказал мнение о возможном трансфере нападающего Ивана Сергеева в команду «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 30-летний Сергеев близок к переходу из клуба «Крылья Советов» в «бело-голубую» команду. По словам Каряки, Сергеев является необходимым футболистом для всех команд Российской премьер-лиги.
Он сильный нападающий, который проявил себя с хорошей стороны. Сергеев, безусловно, укрепит «Динамо», так как он много забивает.
Также Каряка отметил, что Константин Тюкавин продолжает восстанавливаться после травмы, поэтому Иван Сергеев обязательно поможет «Динамо». В первом туре следующего сезона «Динамо» проведет матч на своем поле против команды «Балтика».
Эта игра покажет, как команда будет играть с новым составом. Участие Ивана Сергеева станет важным дополнением для «Динамо» и еще больше усилит атакующую линию команды.