Palmeyras jamoasining yarim himoyachisi Richard Rios Milanning Inter klubining transfer maqsadiga aylangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Neredzurrilar 25 yoshli o‘yinchini qiziqish ro‘yxatiga kiritib, unga oid so‘rov bilan murojaat qilishgan, deb xabar beradi jurnalist Matteo Moretto. Transfermarkt portali kolumbiyalik futbolchining qiymatini 16 million yevro deb baholamoqda.
O‘tgan yili Richard Riosga PSG va Manchester Yunayted klublari qiziqish bildirgani haqida mish-mishlar tarqalgan edi. Joriy mavsumda futbolchi Palmeyras safida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va uchta samarali uzatma amalga oshirgan.
Palmeyras Klub jahon chempionati chorak finaliga chiqdi va u yerda Chelsi jamoasi bilan o‘ynaydi. Inter esa turnirdan 1/8 final bosqichida Fluminense jamoasiga mag‘lub bo‘lib chiqqan.
Hozirda klublar o‘z transfer siyosatini davom ettirmoqda va Richard Riosga qiziqish hali ham saqlanmoqda. Bu futbolchining faoliyati va kelajakdagi imkoniyatlari haqida muhim ma’lumotlar beradi.

Inter Palmeyras хочет купить полузащитника
Полузащитник команды Палмейрас Ричард Риос стал целью для трансфера клуба Интер из Милана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нерадзурри внесли 25-летнего игрока в список своих интересов и обратились с запросом, сообщает журналист Маттео Моретто. Портал Transfermarkt оценивает колумбийского футболиста в 16 миллионов евро.
В прошлом году ходили слухи о том, что Ричардом Риосом интересовались клубы ПСЖ и Манчестер Юнайтед. В текущем сезоне футболист провел 34 матча за Палмейрас, забил четыре гола и сделал три результативные передачи.
Клуб Палмейрас вышел в четвертьфинал клубного чемпионата мира и там сыграет с командой Челси. Интер же вылетел из турнира на стадии 1/8 финала, уступив команде Флуминенсе.
В настоящее время клубы продолжают свою трансферную политику, и интерес к Ричарду Риосу все еще сохраняется. Это дает важную информацию о карьере футболиста и его будущих возможностях.