Atletik Bilbao klubi vingeri Niko Uilyamsning Barselona klubiga o‘tishi yaqin orada amalga oshishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Katalon klubi futbolchining shartnomasini bekor qilish uchun 58 million yevro to‘lashga tayyor. O‘yinchi bilan ham kelishuvga erishilgan.
Xelena Kondis ismli jurnalistning ma’lumotlariga ko‘ra, Barselonada bu transferni tez orada yakunlashga umid bor. Klubda ishonch bilan qaralmoqda va bitim yaqin kunlarda rasmiylashtiriladi, deb hisoblashmoqda.
Ispaniyalik futbolchi "ko‘k-qizil" jamoaga qo‘shilish istagida va 9 iyulgacha shartnoma imzolanadi, degan umidda. Niko Uilyams 12 iyulda 23 yoshga to‘ladi.
O‘tgan mavsumda u Yevropa chempionati doirasida barcha musobaqalarda Atletik bilan 45 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 7 ta samarali uzatma berdi. Shu tariqa, yosh futbolchi jamoasiga muhim hissa qo‘shdi.
Bu transfer uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, Barselonada katta imkoniyatlar kutmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv nihoyasiga yetishi yaqin, shuning uchun muxlislar kelajakdagi yangiliklarni kutishmoqda.

Барселона близка к покупке Нико Уильямса
Вингер Атлетик Бильбао Нико Уильямс может в ближайшее время перейти в клуб Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб готов заплатить 58 миллионов евро для расторжения контракта с игроком. Достигнуто соглашение с самим футболистом.
По информации журналиста Хелены Кондис, в Барселоне надеются быстро завершить этот трансфер. В клубе уверены, что сделка будет оформлена в ближайшие дни.
Испанский футболист хочет присоединиться к "сине-гранатовой" команде и надеется, что контракт будет подписан до 9 июля. Нико Уильямс исполнится 23 года 12 июля.
В прошлом сезоне он провел 45 матчей с Атлетиком во всех турнирах на чемпионате Европы, забив 11 голов и сделав 7 результативных передач. Таким образом, молодой футболист внес значительный вклад в свою команду.
Этот трансфер станет новым этапом в его карьере, и в Барселоне его ждут большие возможности. Соглашение между клубом и игроком близко к завершению, поэтому фанаты ждут будущих новостей.