Flamenko Zenitdan Jerson uchun pulni olgani yo‘q
Flamenko jamoasi hozirgacha Zenit klubi tomonidan yarim himoyachi Jerson uchun to‘lashi lozim bo‘lgan pulni olgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq xabar berilganki, Zenit braziliyalik futbolchi uchun 25 million yevro miqdorida kompensatsiya to‘lagan, biroq bu mablag‘ Flamenko hisob raqamiga o‘tgan emas. Shu bilan birga, jurnalist Pablo Oliveira o‘z ijtimoiy tarmoqlarida klub o‘rtasida to‘liq kelishuv mavjudligini va transfer yaqin orada amalga oshishini ma’lum qilmoqda.
Texnik jihatdan bu pulni futbolchi o‘zi olishi kerak, chunki u o‘z transferini klubdan sotib olib, Zenitga erkin agent sifatida o‘tishi lozim. Jerson Flamenko tarkibida Klub Jahon chempionatida ishtirok etgan va unda bittagina gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Uning jamoasi musobaqaning 1/8 final bosqichida musobaqadan chiqib ketgan. Shunday qilib, transfer jarayoni hali to‘liq yakunlanmagan va pul mablag‘lari haligacha o‘z egasiga yetib bormagan.
Bu holat jamoalar va futbolchi o‘rtasida kelishuvga qaramay, moliyaviy muammolar mavjudligini ko‘rsatmoqda. Zenit va Flamenko o‘rtasidagi bitimning tez orada rasmiy yakunlanishi kutilmoqda.

Фламенко не получил деньги от Джерсона
Команда Фламенко до сих пор не получила деньги, которые должен был заплатить клуб Зенит за полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что Зенит выплатил компенсацию в размере 25 миллионов евро бразильскому футболисту, однако эти средства так и не поступили на счет Фламенко. В то же время журналист Пабло Оливейра сообщает в своих социальных сетях, что между клубами достигнуто полное соглашение и трансфер состоится в ближайшее время.
Технически эти деньги должен получить сам футболист, так как он должен выкупить свой трансфер у клуба и перейти в Зенит в качестве свободного агента. Жерсон участвовал в клубном чемпионате мира с Фламенко и смог забить только один гол.
Его команда выбыла из турнира на стадии 1/8 финала. Таким образом, процесс трансфера еще не завершен, и денежные средства до сих пор не дошли до своего владельца.
Эта ситуация показывает, что, несмотря на соглашение между командами и футболистом, существуют финансовые проблемы. Ожидается, что сделка между Зенитом и Фламенко будет официально завершена в ближайшее время.