PSJ va Bornmut Zabarniy transferi narxida kelisha olmayapti
PSJ va Bornmut klublari ukrainalik himoyachi Ilya Zabarniyning transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lekin hozircha tomonlar transfer narxida kelisha olishmayapti, deb xabar beradi jurnalist Fabriz Xaukins o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida. PSJ futbolchi uchun 60 million yevro to‘lashga tayyor, ammo Bornmut klubi kamida 70 million yevro talab qilmoqda.
22 yoshli ukrainalik futbolchi esa o‘z faoliyatini Parij klubida davom ettirishni xohlamoqda. Avvalroq, Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov Zabarniyning PSJga o‘tishi sharti bilan klubni tark etishi mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi.
Shu bilan birga, klub rahbariyati futbolchilar professional ekanligini va jamoada yaxshi munosabatda bo‘lishini ta’kidlagan. Safonovning Bornmutga qaytishi mumkinligi ham ommaviy axborot vositalarida tilga olinmoqda, chunki Bornmut klubiga darvozabon zarur.
Muzokaralar davom etayotgan bo‘lib, tomonlar yaqin kelajakda kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. Bu transfer ikkala klub uchun ham muhim hisoblanadi va futbolchi kelajagi haqida hal qiluvchi qarorlar qabul qilinmoqda.

ПСЖ и Борнмут не могут договориться о цене трансфера Забарни.
Клубы ПСЖ и Борнмут продолжают переговоры по трансферу украинского защитника Ильи Забарного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако пока стороны не могут договориться о цене трансфера, сообщает журналист Фабриз Хаукинс на своих страницах в социальных сетях. ПСЖ готов заплатить за игрока 60 миллионов евро, но клуб Борнмут требует как минимум 70 миллионов евро.
22-летний украинский футболист хочет продолжить свою карьеру в парижском клубе. Ранее появлялись сообщения о том, что российский вратарь Матвей Сафонов может покинуть клуб при условии перехода Забарного в ПСЖ.
В то же время руководство клуба подчеркивало, что игроки профессиональны и имеют хорошие отношения в команде. Также в СМИ упоминается возможность возвращения Сафонова в Борнмут, так как клубу Борнмут нужен вратарь.
Переговоры продолжаются, и стороны пытаются достичь соглашения в ближайшем будущем. Этот трансфер важен для обоих клубов, и принимаются решающие решения о будущем футболиста.