Chalhanoglu yozda Interdan Galatasarayga o‘tadi
Milanning "Inter" klubi yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu yozda klubdan ketishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi "Neradzurri" safini tark etib, "Galatasaray"ga o‘tishni istaydi. Bu haqda jurnalist Yag‘iz Sabundjuoglu ma’lumot berdi.
Yoz oyida turli manbalar Chalhanoglu va turk klubi o‘rtasida og‘zaki kelishuv borligini aytgan edi. Yaqinda esa "Inter" prezidenti Juzeppe Marotta futbolchini muammosiz sotishga tayyor ekanligini aytdi, chunki Chalhanoglu klub safida qolishni xohlamayapti.
"Galatasaray" endi "Inter" bilan futbolchini sotib olish shartlari bo‘yicha kelishishi kerak. Chalhanogluning amaldagi shartnomasi yana ikki yilga mo‘ljallangan, shuning uchun milanliklar uni tekin qo‘yib yubormaydilar.
Futbolchi uchun to‘lov va boshqa shartlar yuzasidan muzokaralar yaqin kunlarda boshlanishi kutilmoqda. Shuningdek, Chalhanoglu o‘z faoliyatini yangi jamoada davom ettirishni xohlaydi va bu uning karerasidagi muhim qadam hisoblanadi.

Полузащитник миланского "Интера" Хакан Чалханоглу готовится покинуть клуб этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летний футболист хочет покинуть "Нерадзурри" и перейти в "Галатасарай". Об этом сообщил журналист Ягыз Сабунджиоглу.
Летом различные источники сообщали, что между Чалханоглу и турецким клубом достигнуто устное соглашение. Недавно президент "Интера" Джузеппе Маротта заявил, что готов продать футболиста без проблем, так как Чалханоглу не хочет оставаться в клубе.
"Галатасарай" теперь должен согласовать условия покупки футболиста с "Интером". Контракт Чалханоглу рассчитан еще на два года, поэтому миланцы не отпустят его бесплатно.
Ожидается, что переговоры по выплатам и другим условиям начнутся в ближайшие дни. Кроме того, Чалханоглу хочет продолжить свою карьеру в новой команде, и это станет важным шагом в его карьере.