Milan jamoasining asosiy yarim himoyachisi Yasin Adli o‘z faoliyatini Moskva Spartak klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba, jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, qizil-oq libosdagi jamoa allaqachon 24 yoshli fransuz yarim himoyachisi bilan transfer bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi.
Adli o‘tgan mavsumni ijarada Florensiya klubi Fiorentina safida o‘tkazgan. Fiorentina safida u barcha musobaqalarda jami 35 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va yetti golga uzatma berdi.
Adlining Milan bilan shartnomasi 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini 11 million yevro deb baholamoqda.
Adli o‘zining o‘yini bilan jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda va yangi jamoasida ham muvaffaqiyatlarga erishishi ehtimoldan xoli emas. Spartak uning xizmatlarini qo‘lga kiritish orqali o‘z yarim himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.

Спартак покупает полузащитника Милана
Основной полузащитник Милана Ясин Адли может продолжить свою карьеру в московском клубе Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник, журналист Иван Карпов в своем Telegram-канале. По данным источника, красно-белая команда уже близка к соглашению о трансфере с 24-летним французским полузащитником.
Адли провел прошлый сезон в аренде в клубе Флоренция Фиорентина. В составе Фиорентины он сыграл в 35 матчах во всех турнирах, забил пять голов и отдал семь голевых передач.
Контракт Адли с Миланом рассчитан до лета 2026 года. Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 11 миллионов евро.
Ожидается, что Адли принесет команде большую пользу своим игровым стилем, и он также может добиться успехов в новой команде. Спартак ставит цель укрепить свою полузащитную линию, приобретя его услуги.