Diogu Jota yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi
Portugaliyalik «Liverpul» futbolchisi Diogu Jota bilan nima bo‘lgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca gazetasining xabar qilishicha, Jota 26 yoshli ukasi Andre bilan avtomobilda ketayotgan edi. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, avtomobilning g‘ildiragi portlashi mumkinligi aytilmoqda.
Natijada transport vositasi yo‘ldan chiqib ketib, yongan. Diogu Jota 2020-yil sentyabrdan buyon «Liverpul» jamoasida o‘ynab kelayotgan edi.
U shu vaqt ichida 182 o‘yin o‘tkazib, 65 ta gol urdi va 26 ta golga uzatma berdi. Mersisayd jamoasi bilan Angliya Premer Ligasi va Angliya Kubogini qo‘lga kiritdi, shuningdek, ikki marta Angliya Ligasi Kubogida g‘olib bo‘ldi.
Afsuski, Diogu Jota yo‘l-transport hodisasi oqibatida vafot etdi. Uning halok bo‘lgani futbol olamida katta qayg‘u va iztirob uyg‘otdi.
Bu voqea uning oilasi, yaqinlari va muxlislariga og‘ir zarba bo‘ldi. Jota faoliyati davomida ko‘plab yutuqlarga erishib, jamoasi uchun muhim o‘yinchi bo‘lib xizmat qilgan.

Стало известно, что произошло с португальским футболистом «Ливерпуля» Диогу Жотой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации газеты Marca, Жота ехал в автомобиле со своим 26-летним братом Андре. По словам свидетелей, возможно, произошел взрыв шины автомобиля.
В результате транспортное средство выехало с дороги и загорелось. Диогу Жота играл за команду «Ливерпуль» с сентября 2020 года.
За это время он провел 182 матча, забил 65 голов и отдал 26 голевых передач. С командой из Мерсисайда он завоевал титулы в Английской Премьер-лиге и Кубке Англии, а также дважды стал победителем Кубка Лиги Англии.
К сожалению, Диогу Жота скончался в результате дорожно-транспортного происшествия. Его смерть вызвала большую скорбь и горе в мире футбола.
Это событие стало тяжелым ударом для его семьи, близких и поклонников. Жота достиг многих успехов в своей карьере и был важным игроком для своей команды.