Yasin Adli uchun Spartak 18 million yevro taklif qilmoqda
Milan klubi yarim himoyachisi Yasin Adlining transferi Spartak uchun 18 million yevroga tushishi mumkinligi haqida ichki manba Ivan Karpov ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakillari o‘rtasida muzokaralar bir necha kun oldin boshlangan va hozirda ular muvaffaqiyatli davom etmoqda. Oldinroq Milan jamoasi Adlini 10 million yevrodanoq arzonroq narxda sotishga tayyorligi haqida xabarlar tarqalgan edi, chunki yangi bosh murabbiy Massimiliano Allegri bu futbolchiga umid bog‘lamayapti.
O‘tgan mavsumda Adli ijarada Fiorentina jamoasida o‘ynagan. U 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urib va 7 ta golga uzatma bergan, jami 12 ta samarali ochko to‘plagan.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning o‘zini professional darajada ko‘rsata olganidan darak beradi. Spartak jamoasi Adlini o‘z tarkibiga qo‘shib, yarim himoyada kuchayishni maqsad qilgan.
Transfer jarayoni yakun topishi bilan bundan keyingi yangiliklar e’lon qilinadi. Hozircha tomonlar o‘zaro kelishuvga erishishga intilmoqda.

Спартак предлагает Ясину Адли 18 миллионов евро
Инсайдер Иван Карпов сообщил, что трансфер полузащитника Милана Ясина Адли может обойтись Спартаку в 18 миллионов евро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Переговоры между представителями клубов начались несколько дней назад и в настоящее время продолжаются успешно. Ранее сообщалось, что команда Милан готова продать Адли за цену ниже 10 миллионов евро, так как новый главный тренер Массимилиано Аллегри не возлагает на этого игрока надежд.
В прошлом сезоне Адли играл в аренде в команде Фиорентина. Он выходил на поле в 35 матчах, забил 5 голов и отдал 7 голевых передач, набрав в общей сложности 12 результативных очков.
Эти показатели свидетельствуют о том, что он смог проявить себя на профессиональном уровне. Команда Спартак намерена усилить полузащиту, добавив Адли в свой состав.
После завершения процесса трансфера будут опубликованы дальнейшие новости. Пока стороны стремятся достичь взаимного соглашения.