Yasin Adli «Milan»da qolishi yoki ketishi hali noma’lum
Igli Tare, «Milan» jamoasining sport direktori, «Spartak» klubining yarim himoyachi Yasin Adliga qiziqishi haqida «Evro-Futbol.ru» saytiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu mavzu bo‘yicha hozircha batafsil ma’lumot bermadi va vaziyat qanday rivojlanishini ko‘raylik, dedi. 2024/2025 yilgi mavsumda Yasin Adli ijarada «Fiorentina» klubida o‘ynadi.
Transfermarkt sayti uning qiymatini 11 million yevroga baholamoqda. 24 yoshli futbolchining «Milan» bilan amaldagi shartnomasi yana bir mavsum, ya’ni 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Igli Tarening aytishicha, Adli «Milan» safida jami 39 o‘yin o‘tkazgan, ularda bitta gol urgan va ikki golga uzatma bergan. Klubdagi kelajagi haqida hozircha aniq qaror qabul qilinmagani ma’lum.
Futbolchining keyingi faoliyati jamoa va shaxsiy rejalarga bog‘liq bo‘ladi. Bu mavzudagi yangiliklar jamoa va muxlislar uchun qiziqarli bo‘lib qolmoqda.

Ясин Адли пока не известно, останется ли он в «Милане» или уйдет
Игли Таре, спортивный директор клуба «Милан», высказал свое мнение о интересе клуба к полузащитнику «Спартака» Ясину Адли в интервью сайту «Евро-Футбол.ru». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он пока не предоставил подробной информации по этому вопросу и сказал: «Давайте посмотрим, как будет развиваться ситуация». В сезоне 2024/2025 Ясин Адли играл в аренде в клубе «Фиорентина».
Сайт Transfermarkt оценивает его стоимость в 11 миллионов евро. У 24-летнего футболиста действующий контракт с «Миланом», который рассчитан еще на один сезон, то есть до середины 2026 года.
По словам Игли Таре, Адли провел в составе «Милана» в общей сложности 39 матчей, в которых забил один гол и отдал две голевые передачи. Известно, что пока не принято четкое решение о его будущем в клубе.
Дальнейшая карьера футболиста будет зависеть от командных и личных планов. Новости по этой теме остаются интересными для команды и болельщиков.