Zenit futbolchisi Spartak haqidagi so‘zlari uchun jarimaga tortildi
Hujumchi yarim himoyachi Andrey Mostovoy Rossiya futbol ittifoqi etikasi qo‘mitasi tomonidan jazoga tortildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Mostovoy «Zenit» muxlislar sektori tomonidan «Spartak» jamoasiga nisbatan haqoratli shiorlarni kuylagan edi. Ushbu harakati bilan u Rossiya futbol ittifoqining etik qoidalarining 15-moddasini buzdi va 75 ming rubl miqdorida jarimaga tortildi.
Aytish kerakki, bu jarima «Zenit» o‘yinchisi uchun moliyaviy jihatdan katta zarar keltirmasligi ehtimoldan yiroq. Shu bilan birga, «Zenit» yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak qo‘l ostidagi o‘yinchilar Rossiya Premer-ligasining birinchi turida «Rostov»ni qabul qiladi. O‘yinning aniq sanasi hali belgilangan emas, ammo u 19 yoki 20 iyul kunlari o‘tkazilishi kutilmoqda.
Bu uchrashuv «Zenit» jamoasi uchun yangi mavsumning boshida muhim sinov bo‘ladi. Klub va murabbiylar tarkibni yanada kuchaytirishga, o‘yinni yaxshilashga intilmoqda.

Игрок Зенита был оштрафован за слова о Спартаке
Нападающий полузащитник Андрей Мостовой был наказан Комитетом этики Российского футбольного союза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно Мостовой исполнил оскорбительные лозунги в адрес команды «Спартак» от сектора болельщиков «Зенита». Таким образом, он нарушил статью 15 этических норм Российского футбольного союза и был оштрафован на 75 тысяч рублей.
Стоит отметить, что этот штраф в финансовом плане не нанесет значительного ущерба игроку «Зенита». В то же время «Зенит» серьезно готовится к новому сезону.
Команда под руководством главного тренера Сергея Семака примет «Ростов» в первом туре Российской Премьер-лиги. Точная дата матча еще не назначена, но ожидается, что он пройдет 19 или 20 июля.
Эта встреча станет важным испытанием для команды «Зенит» в начале нового сезона. Клуб и тренеры стремятся укрепить состав и улучшить игру.