Ivan Sergeev 4 iyulda Dinamoga qo‘shiladi
Moskva “Dinamo” klubi va Samarqandning “Qanotlar Sovetlar” jamoasi hujumchi Ivan Sergeevning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasi a’zosi hisoblangan futbolchi 4 iyul kuni “oq-ko‘k” jamoa bilan shaxsiy shartnoma imzolaydi. Bu haqda “Chempionat” nashri xabar bermoqda.
Oldinroq futbolchining xizmatlariga Moskva “Spartak” klubi ham qiziqish bildirgani ma’lum bo‘lgan edi. O‘tgan mavsumda 30 yoshli hujumchi barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushdi.
Transfermarkt portali uning qiymatini 3 million yevro deb baholaydi. Sergeev shu o‘yinlarda 9 ta gol urib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
“Qanotlar Sovetlar” jamoasidan tashqari, Ivan Sergeev “Zenit” va Moskva “Torpedo” jamoalarida ham o‘ynaganligi bilan tanilgan. Uning tajribasi va o‘yindagi hissasi yangi jamoasida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Futbolchi o‘zining professional faoliyatini yuksaltirishga intilmoqda va kelgusida ham yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Иван Сергеев присоединится к Динамо 4 июля
Московский клуб “Динамо” и самаркандская команда “Крылья Советов” достигли соглашения по трансферу нападающего Ивана Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист, являющийся членом сборной России, подпишет личный контракт с “бело-голубыми” 4 июля. Об этом сообщает издание “Чемпионат”.
Ранее стало известно, что московский клуб “Спартак” также проявлял интерес к услугам футболиста. В прошлом сезоне 30-летний нападающий выходил на поле в 30 матчах во всех турнирах.
Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 3 миллиона евро. Сергеев забил 9 голов и сделал 3 результативные передачи в этих матчах.
Помимо “Крыльев Советов”, Иван Сергеев также известен игрой в командах “Зенит” и московском “Торпедо”. Его опыт и вклад в игру будут иметь важное значение для новой команды.
Футболист стремится к развитию своей профессиональной карьеры и нацелен на достижение хороших результатов в будущем.