Jeymi Bayno-Gittens «Chelsi»ga o‘tishga yaqin turibdi
Dortmundning "Borussiya" klubi vakillari ingliz hujumchisi Jeymi Bayno-Gittensning Londonning "Chelsi" klubiga o‘tishi bo‘yicha bitim deyarli yakunlangani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rasmiy bayonotda aytilishicha, barcha tomonlar mazkur masala bo‘yicha asosiy kelishuvga erishgan va shartnomaning tafsilotlari hozirda ishlab chiqilmoqda. Gittens uchun "Chelsi" 65 million yevro to‘lashi kutilmoqda, futbolchi bilan 7 yillik shartnoma imzolanadi.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli futbolchi 49 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urgan va 5 ta samarali uzatma qilgan. Ushbu kelishuv Angliyadagi klub uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, yosh va iste’dodli futbolchining faoliyati yangi bosqichga ko‘tarilishi kutilmoqda.
Gittensning texnik ko‘nikmalari va o‘yindagi samaradorligi "Chelsi" jamoasining hujum kuchini sezilarli darajada oshirishi mumkin. Kelgusida uning yangi klubdagi chiqishlari futbol muxlislari tomonidan e’tibor bilan kuzatiladi.

Джейми Байно-Гиттенс близок к переходу в «Челси»
Представители дортмундской «Боруссии» сообщили о том, что сделка по переходу английского нападающего Джейми Байнo-Гиттенса в лондонский клуб «Челси» почти завершена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В официальном заявлении говорится, что все стороны достигли основного соглашения по данному вопросу, и детали контракта в настоящее время разрабатываются. Ожидается, что «Челси» заплатит за Гиттенса 65 миллионов евро, с футболистом будет подписан контракт на 7 лет.
В прошлом сезоне 20-летний футболист провел 49 матчей, забил 12 голов и сделал 5 результативных передач. Это соглашение станет важным дополнением для клуба в Англии, и ожидается, что карьера молодого и талантливого футболиста выйдет на новый уровень.
Технические навыки Гиттенса и его эффективность в игре могут значительно усилить атакующую мощь команды «Челси». В будущем его выступления в новом клубе будут внимательно отслеживаться футбольными болельщиками.