Grigoryan Pisarskiyga berilgan jazoni yengil deb baholadi
Sobiq Rossiya Premyer Ligasidagi bir nechta jamoalar bosh murabbiyi Aleksandr Grigoryan "Sochi" jamoasi hujumchisi Vladimir Pisarskiyni o‘z jamoasi ishtirokidagi o‘yinga pul tikgani uchun berilgan jazoni juda yengil deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Pisarskiy bu jarayondan juda oson qutuldi, chunki uning jazosi yetarlicha qat’iy emas. Eslatib o‘tamiz, Pisarskiy futbol faoliyatidan to‘rt yilga chetlatildi, biroq uch yil shartli tarzda berildi.
Grigoryan "Match TV" telekanalida bergan intervyusida, bunday holatlarda jazoni ancha qattiqroq bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Uning fikricha, bunday o‘yinlarda ishtirok etish zararli va buning oqibatlari og‘ir bo‘lishi lozim.
Tergov natijalariga ko‘ra, Pisarskiy o‘z do‘stiga to‘rt million rubl pul jo‘natgan, u esa bu mablag‘ni "Sochi" bilan o‘ynagan pley-off o‘yinida "Pari NN" jamoasining g‘alabasiga tikkan. O‘yin davomida Pisarskiy 35-daqiqada maydonni tark etdi, bu esa raqib jamoaga g‘alabani ta’minlashda yordam berdi.
Biroq, bukmekerlik kompaniyasi garov tafsilotlarini bilib qolganidan so‘ng, yutuqni to‘lashdan bosh tortdi va Rossiya futbol ittifoqiga xabar berdi. Ushbu holat futbol sportida halollik va adolat muhimligini yana bir bor eslatadi.
Sportchi sifatida o‘z majburiyatlaringni anglash va o‘yinning shon-sharafini saqlash zarur. Qonun va qoidalarga rioya qilmaslik nafaqat shaxsiy faoliyatga salbiy ta’sir ko‘rsatadi, balki butun jamoaga zarar yetkazadi.

Григорьян оценил наказание, назначенное Писарскому, как легкое
Бывший главный тренер нескольких команд Российской Премьер-Лиги Александр Григорян считает, что наказание нападающего команды "Сочи" Владимира Писарского за ставку на игру своей команды слишком легкое. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Писарский очень легко отделался, так как его наказание не является достаточно строгим. Напомним, что Писарский был отстранен от футбольной деятельности на четыре года, однако три года из них были условными.
Григорян в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что в таких случаях наказание должно быть гораздо более жестким. По его мнению, участие в таких играх вредно, и последствия должны быть серьезными.
Согласно результатам расследования, Писарский отправил своему другу четыре миллиона рублей, который поставил эти деньги на победу команды "Пари НН" в плей-офф матче против "Сочи". Во время игры Писарский покинул поле на 35-й минуте, что помогло сопернику обеспечить победу.
Однако, после того как букмекерская компания узнала детали ставки, она отказалась выплачивать выигрыш и сообщила об этом Российскому футбольному союзу. Этот случай еще раз подчеркивает важность честности и справедливости в спортивном мире.
Как спортсмен, необходимо осознавать свои обязательства и сохранять честь игры. Несоблюдение законов и правил негативно сказывается не только на личной карьере, но и наносит вред всей команде.