Aaron Remzi Meksikaning Pumas jamoasiga qo‘shildi
Londondagi Arsenal jamoasi va Vels terma jamoasi sobiq yarim himoyachisi Aaron Remzi Meksikaning Pumas klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq u Shimoliy Amerikaga ko‘chib o‘tishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Klub matbuot xizmati ushbu shartnoma haqida rasmiy ma’lumot berdi.
2024/2025 yilgi mavsumda Remzi Kardiff Siti klubida o‘yinchi-murabbiy sifatida faoliyat yuritdi. U jamoa safida 11 ta o‘yin o‘tkazib, bitta golga assistentlik qildi.
Yevropada Remzi o‘z faoliyati davomida Yuventus, Reynjers va Fransiyaning Nitsa klublarida ham o‘ynagan. Vels terma jamoasi tarkibida u 2016 yilgi Yevropa chempionati chorak finalchisi hisoblanadi.
Aaron Remzi o‘zining katta tajribasi va yetakchi qobiliyatlari bilan yangi jamoasida ham muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda. Meksika futboli uchun uning kelishi muhim voqea sifatida baholanmoqda.

Аарон Ремзи присоединился к мексиканской команде Пумас
Бывший полузащитник лондонского Арсенала и сборной Уэльса Аарон Рэмси подписал контракт с мексиканским клубом Пумас. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о его переходе в Северную Америку. Пресс-служба клуба предоставила официальную информацию о данном контракте.
В сезоне 2024/2025 Рэмси работал в клубе Кардифф Сити в качестве игрока-тренера. Он провел 11 матчей за команду и отдал одну голевую передачу.
В Европе Рэмси также играл за Ювентус, Рейнджерс и французский клуб Ницца. В составе сборной Уэльса он является четвертьфиналистом чемпионата Европы 2016 года.
Аарон Рэмси стремится добиться успеха в новой команде благодаря своему большому опыту и лидерским качествам. Его приход в мексиканский футбол оценивается как важное событие.