Lionel Messi ehtimol Inter Mayami bilan shartnomasini uzaytiradi va boshqa klub qidirishga hojat qoldirmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi 2026 yilgi jahon chempionatida ishtirok etishni xohlaydi. Buning uchun unga qulay muhit va o‘zining o‘yin vaqtini mustaqil belgilash imkoniyati kerak.
ESPN, Todo Noticias va Radio Continental AM 590 jurnalisti Leo Paradiso so‘zlariga ko‘ra, Messi karerasining ayni bosqichida jahon chempionatiga yaxshi tayyorlanish uchun o‘z holiga e’tibor qaratishi va o‘yin vaqtini boshqarishi muhim. Bu imkoniyat Inter Mayami klubida mavjud.
Messi 2022 yilda jahon chempioni bo‘lgan. Hozirda futbolchining yoshi 38da va u yana bir marta jahon chempionatida ishtirok etishga tayyor.
2026 yilgi jahon chempionati AQSh, Kanada va Meksikoda bo‘lib o‘tadi. Argentinaliklar allaqachon musobaqaning final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishgan.
Messi uchun bu turnir katta ahamiyatga ega bo‘lib, u o‘zining eng yaxshi formasida maydonga chiqishni xohlaydi. Shuning uchun ham u Inter Mayami bilan ishlashni davom ettirishni afzal ko‘radi.
Bu klubda u kerakli sharoit va qulaylikka ega bo‘lib, o‘z o‘yinini rejalashtira oladi. Shunday qilib, Messi keyingi yillarda ham jahon futbolida o‘z o‘rnini saqlab qolishi mumkin.

Месси остается в Интер Майами и ставит целью 2026 год
Лионель Месси, вероятно, продлит контракт с Интером Майами и не будет искать другой клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист хочет участвовать в чемпионате мира 2026 года. Для этого ему нужна комфортная обстановка и возможность самостоятельно определять свое игровое время.
По словам журналиста ESPN, Todo Noticias и Radio Continental AM 590 Лео Парадисо, для Месси на данном этапе карьеры важно сосредоточиться на подготовке к чемпионату мира и управлять своим игровым временем. Эта возможность есть в клубе Интер Майами.
Месси стал чемпионом мира в 2022 году. Сейчас футболисту 38 лет, и он готов снова участвовать в чемпионате мира.
Чемпионат мира 2026 года пройдет в США, Канаде и Мексике. Аргентинцы уже получили путевку в финальную стадию турнира.
Для Месси этот турнир имеет большое значение, и он хочет выйти на поле в своей лучшей форме. Поэтому он предпочитает продолжать сотрудничество с Интером Майами.
В этом клубе у него есть необходимые условия и удобства, чтобы планировать свою игру. Таким образом, Месси сможет сохранить свое место в мировом футболе и в следующие годы.