Zenitga yangi himoyachi Roman Vega qo‘shildi
Moskva CSKAning sobiq o'yinchisi Aleksandr Grishin jurnalistlar bilan suhbatda argentinalik himoyachi Roman Veganing Peterburgdagi "Zenit" klubiga o'tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko'ra, Vega yaxshi qanot himoyachisi hisoblanadi. Uning fazilatlari yuqori, maydonda bajaradigan ish hajmi katta.
Grishinning aytishicha, Santosni markazga o'tkazish mumkin, bu esa jamoa uchun foydali bo'ladi. Mutaxassisning so'zlariga ko'ra, bu transfer "Zenit" uchun juda yaxshi qo'shimcha bo'ldi.
Eslatib o‘tish kerakki, 21 yoshli himoyachi bilan klub o'rtasida besh yillik mehnat shartnomasi imzolangan. O‘tgan mavsumda "Zenit" Premyer-liga musobaqasida ikkinchi o‘rinni egalladi, g‘oliblikni "Krasnodar"ga boy berdi.
Ushbu o‘zgarishlar jamoaning keyingi faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuningdek, bu transferdan keyin "Zenit"ning himoya chizig‘i yanada mustahkamlanadi.
Jamoa murabbiylari va mutaxassislari yangi futbolchining imkoniyatlari va o‘yin uslubini yuqori baholamoqda. Umuman olganda, bu kelishuv "Zenit" uchun strategik jihatdan muhim qadam hisoblanadi.

В "Зенит" присоединился новый защитник Роман Вега
Бывший игрок ЦСКА Москвы Александр Гришин в интервью с журналистами высказался о переходе аргентинского защитника Романа Веги в петербургский клуб "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Вега является хорошим крайним защитником. Его качества высоки, объем работы на поле большой.
Гришин отметил, что Сантоса можно перевести в центр, что будет полезно для команды. По словам специалиста, этот трансфер стал очень хорошим дополнением для "Зенита".
Стоит отметить, что с 21-летним защитником подписан пятилетний трудовой контракт. В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в Премьер-лиге, уступив первое место "Краснодару".
Ожидается, что эти изменения положительно скажутся на дальнейшей деятельности команды. Также после этого трансфера линия защиты "Зенита" станет еще более укрепленной.
Тренеры и специалисты команды высоко оценивают возможности и стиль игры нового футболиста. В целом, это соглашение является стратегически важным шагом для "Зенита".