Naumov: Pisariskiga hayotlik chetlatish berish kerak edi
Moskva “Lokomotiv” klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov hujumchi Vladimir Pisariskining to‘rt yilga, shundan uch yili shartli tarzda berilgan chetlatilishi haqida fikr bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday jazoni berish to‘g‘ri bo‘lgan, biroq Naumov o‘zi hayotlik muddatga chetlatishni ma’qul ko‘rganini aytdi. Uning fikricha, bunday harakatlar futbolga, jamoaga, jamiyatga va hatto o‘ziga nisbatan hurmatsizlik deb hisoblanadi.
Pisariskining chetlatilishi uning o‘z jamoasi ishtirokidagi o‘yinga pul tikgani uchun berilgan. Bu holat jamoa va futbolning adolatliligiga salbiy ta’sir ko‘rsatganligi sababli muhim jazo chorasi sifatida qabul qilindi.
O‘tgan mavsumda 29 yoshli hujumchi “Sochi” klubida birinchi divizionda ikki o‘yinda maydonga tushgan, lekin natijaviy harakatlari bilan ajralib turmagan. Bunday holatlar sportda halollik va odil musobaqalar tamoyillarini saqlash uchun jiddiy choralar ko‘rish zarurligini ko‘rsatadi.
Futbolchi va boshqa sportchilar o‘z harakatlari bilan nafaqat shaxsiy obro‘ga, balki jamoa va butun sportga ham ta’sir o‘tkazishini har doim esda tutishlari lozim. Shu bois, bunday qoidabuzarliklarga qarshi qat’iy choralar ko‘rilishi zarur.

Испания закрыла воздушное пространство для самолетов США
Бывший президент московского клуба "Локомотив" Николай Наумов высказался о четырехлетнем, из которых три года условного, отстранении нападающего Владимира Писариского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такое наказание было правильным, однако Наумов отметил, что предпочел бы пожизненное отстранение. По его мнению, такие действия считаются неуважением к футболу, команде, обществу и даже к самому себе.
Отстранение Писариского было назначено за то, что он сделал ставку на игру своей команды. Этот случай был принят как важная мера наказания, так как негативно сказался на справедливости команды и футбола.
В прошлом сезоне 29-летний нападающий выходил на поле в двух матчах за клуб "Сочи" в первом дивизионе, но не выделялся результативными действиями. Такие случаи показывают, что необходимо принимать серьезные меры для сохранения принципов честности и справедливой конкуренции в спорте.
Футболисты и другие спортсмены всегда должны помнить, что их действия влияют не только на личную репутацию, но и на команду и весь спорт. Поэтому необходимо принимать строгие меры против таких нарушений.
В столице Монголии Улан-Батор продолжается чемпионат Азии по боксу среди взрослых. Об этом сообщает Zamin.uz. В этом престижном турнире принимают участие две сборные команды Узбекистана, которые