Volkov: Zenit Dinamoga qarshi o‘yinda himoyaga e’tibor berdi
Peterburgning Zenit jamoasi himoyachisi Sergey Volkov matbuot vakillari bilan bo‘lgan suhbatda Makhachqala Dinamo jamoasiga qarshi o‘tkazilgan do‘stona o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tdi va Zenit 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Volkovning aytishicha, Dinamo jamoasi ko‘p bosim o‘tkazgan, shuning uchun ko‘p marta birga-bir uchrashuvlar yuzaga kelgan.
Birinchi bo‘limda o‘yin biroz chalkash kechgan. Ularning ko‘proq himoyada qolib, oldinga kamroq harakat qilgani ta’kidlandi.
Kelasi do‘stona o‘yin Peterburg jamoasi uchun 6 iyul, yakshanba kuni Kaliningradning Baltika jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda Zenit chempionlik unvonidan mahrum bo‘lib, Rossiya Premyer-Ligasida ikkinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Jamoa yangi mavsumda yanada kuchliroq o‘ynashga intilmoqda va muxlislar ilg‘ari bo‘lgan g‘alabalarni qayta tiklashga umid qilmoqda. Shuningdek, himoyachi Volkov jamoaning taktik o‘zgarishlari va o‘yindagi yaxshilanishlarga e’tibor qaratib, keyingi o‘yinlarda yanada samarali harakat qilishga tayyor ekanligini bildirdi.

Волков: Зенит уделил внимание защите в матче против Динамо
Защитник петербургского Зенита Сергей Волков в интервью с представителями прессы прокомментировал товарищеский матч против команды Динамо из Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в Санкт-Петербурге, и Зенит одержал победу со счетом 2:0. По словам Волкова, команда Динамо оказала большое давление, поэтому часто возникали ситуации один на один.
В первом тайме игра была немного запутанной. Было отмечено, что они больше оставались в защите и меньше атаковали.
Следующий товарищеский матч для петербургской команды состоится 6 июля, в воскресенье, против команды Балтика из Калининграда. В прошлом сезоне Зенит лишился титула чемпиона и завершил чемпионат России на втором месте.
Команда стремится играть еще сильнее в новом сезоне, и болельщики надеются на восстановление прежних побед. Также защитник Волков, обращая внимание на тактические изменения команды и улучшения в игре, заявил о готовности действовать более эффективно в следующих матчах.