Xuan Insaurralde faoliyatini dekabrda yakunlaydi
Sobiq “Spartak” jamoasi himoyachisi Xuan Insaurralde, hozirda “Atletiko Sarmiento” jamoasida o‘ynayotgan futbolchi, faoliyatini yakunlash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining faoliyatini dekabr oyigacha davom ettirishini aytdi. Insaurralde yaqinda 41 yoshga to‘ladi va bu yosh uning uchun anchagina katta ekanini tan oldi.
Eslatib o‘tamiz, argentinalik futbolchi 2012 yildan 2015 yilgacha “Spartak” safida o‘ynagan. Shu davr mobaynida u 49 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi hamda uchta golli uzatma muallifi bo‘ldi.
Bundan oldin Insaurralde vatandoshlari Esekyel Barko va Pablo Solariga “Spartak” bilan chempion bo‘lishlarini tilagan edi. Biroq, o‘zi “qizil-oq” jamoasi tarkibida hech qachon sovrin yuta olmadi.
Insaurralde faoliyati davomida tajriba orttirgan, jamoaga katta hissalar qo‘shgan futbolchilardan biri hisoblanadi. Uning so‘zlaridan kelib chiqib, faoliyatining oxirigacha maydonda kurashishini kutish mumkin.

Хуан Инсаурральде завершит свою карьеру в декабре
Бывший защитник "Спартака" Хуан Инсаурральде, который в настоящее время играет за "Атлетико Сарменто", высказался о завершении своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что продолжит свою карьеру до декабря. Инсаурральде недавно исполнилось 41 год, и он признал, что этот возраст для него довольно велик.
Напомним, аргентинский футболист играл за "Спартак" с 2012 по 2015 год. За этот период он провел 49 матчей, забил два гола и сделал три голевые передачи.
Ранее Инсаурральде пожелал своим соотечественникам Эсекьелю Барко и Пабло Солари стать чемпионами с "Спартаком". Однако сам он никогда не смог выиграть трофей в составе "красно-белых".
Инсаурральде является одним из футболистов, которые накопили опыт и внесли большой вклад в команду за время своей карьеры. Судя по его словам, можно ожидать, что он будет бороться на поле до конца своей карьеры.