Futbolchi Nikita Chernov, Spartak jamoasidan, Krilya Sovetov klubi safida o‘z faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda insayder Ivan Karpov o‘zining Telegram kanalida ma’lum qilgan. Mavjud manbalarga ko‘ra, hozirda Krilya Sovetov jamoasi Chernov va Aktobe klubidan kamerunlik futbolchi Gabi Kiki o‘rtasida tanlov qilmoqda.
Insayderning aytishicha, Samara klubi qaror qabul qilish uchun vaqt olgan, ammo tarkibni shakllantirishda asosan Rossiya futbolchilariga ustunlik berilayotgani ta’kidlanmoqda. O‘tgan mavsumda 29 yoshli Chernov barcha musobaqalarda jami 11 o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma bergan.
Transfermarkt sayti uning narxini bir yarim million yevroga baholamoqda. Shu tariqa, Chernovning Krilya Sovetov jamoasiga o‘tishi ehtimoli mavjud bo‘lib, jamoa bu transfer orqali o‘z himoya chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilmoqda.
Futbolchining tajribasi va o‘yindagi ishtiroki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Hozircha rasmiy tasdiq yo‘q, biroq kelgusida bu masalada yangiliklar bo‘lishi kutilmoqda.

Никита Чернов может вернуться в Крылья Советов
Футболист Никита Чернов, из команды Спартак, может продолжить свою карьеру в клубе Крылья Советов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом инсайдер Иван Карпов сообщил в своем Telegram-канале. По имеющимся данным, в настоящее время команда Крылья Советов выбирает между Черновым и камерунским футболистом Габи Кики из клуба Актобе.
По словам инсайдера, клуб из Самары взял время на принятие решения, однако подчеркивается, что при формировании состава преимущество отдается в основном российским футболистам. В прошлом сезоне 29-летний Чернов сыграл в 11 матчах во всех турнирах и отдал одну голевую передачу.
Сайт Transfermarkt оценивает его стоимость в полтора миллиона евро. Таким образом, существует вероятность перехода Чернова в команду Крылья Советов, и команда ставит цель укрепить свою защитную линию через этот трансфер.
Опыт футболиста и его участие в игре имеют важное значение для команды. На данный момент официального подтверждения нет, однако в будущем ожидаются новости по этому вопросу.