Tomas Parti zo‘rlash ayblovlarini rad etmoqda
Endi «Arsenal» jamoasining sobiq yarim himoyachisi Tomas Parti beshta zo‘rlash va bir jinsiy zo‘ravonlik holatida ayblanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu tergov bir necha yil oldin boshlangan, ammo o‘sha paytda futbolchining ismi oshkor qilinmagan edi. 32 yoshli Tomas Parti o‘ziga qo‘yilgan ayblovlarni inkor qilmoqda.
Bu haqda Daily Mail nashri futbolchining advokatiga tayanib xabar berdi. Advokatning so‘zlariga ko‘ra, Parti unga qo‘yilgan ayblovlarni rad etadi va o‘z nomini tozalash imkoniyatini mamnuniyat bilan kutmoqda.
2023 yilning iyun oyining oxirida Tomas Partining «Arsenal» bilan shartnomasi tugadi. Shu sababli hozirda u erkin agent maqomida hisoblanadi.
Uning kelajagi haqida hozircha aniq ma’lumot mavjud emas. Mazkur voqea futbol olamida katta shov-shuvga sabab bo‘lmoqda.
Ish bo‘yicha tergov davom etmoqda va barcha tomonlarni tinglash muhimdir. Huquqiy jarayon yakuniga yetguncha ayblovlar faqat taxmin sifatida qoladi.
Futbolchining o‘z huquqlarini himoya qilish imkoniyati mavjud. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Tomas Parti jamoaga katta hissa qo‘shgan o‘yinchilardan biri hisoblanadi.

Томас Партии отрицает обвинения в изнасиловании
Теперь бывший полузащитник команды «Арсенал» Томас Партии обвиняется в пяти случаях изнасилования и одном случае сексуального насилия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это расследование началось несколько лет назад, но тогда имя футболиста не было раскрыто. 32-летний Томас Партии отвергает выдвинутые против него обвинения.
Об этом сообщает издание Daily Mail, ссылаясь на адвоката футболиста. По словам адвоката, Партии отрицает выдвинутые против него обвинения и с нетерпением ждет возможности очистить свое имя.
В конце июня 2023 года контракт Томаса Партии с «Арсеналом» истек. Поэтому сейчас он считается свободным агентом.
На данный момент нет точной информации о его будущем. Данный инцидент вызывает большой резонанс в мире футбола.
Расследование продолжается, и важно выслушать все стороны. До завершения юридического процесса обвинения остаются лишь предположениями.
У футболиста есть возможность защищать свои права. Согласно имеющимся данным, Томас Партии является одним из игроков, внесших значительный вклад в команду.