Samarskiy “Krylya Sovetov” klubi bosh direktori Robert Ter-Abramyan hujumchi Ivan Sergeevning jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sergeev bilan bog‘liq vaziyat “Krylya” klubi kelajagi uchun katta qadam bo‘lishiga umid qilmoqda. Tez orada bu borada yakuniy qaror qabul qilinadi, dedi Ter-Abramyan “Sovetskiy sport” nashriga bergan intervyusida.
Hujumchining xizmatlariga Moskva shahridagi ikkita klub – “Dinamo” va “Spartak” qiziqish bildirmoqda. Ivan Sergeev esa o‘z fikricha “Dinamo”ga o‘tishni xohlamoqda.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli futbolchi mamlakat chempionatining 26 o‘yinida maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 3 ta golga uzatmani amalga oshirdi. Ushbu holat klub uchun muhim burilish bo‘lishi mumkin.
Hujumchining kelajagi haqida qaror yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.
Bu jarayon klubning o‘zgarish va rivojlanish yo‘lidagi muhim bosqichidir. Futbolchilar va mutaxassislar barcha tomonlarga foydali yechim topishga harakat qilmoqda.

Иван Сергеев может покинуть "Крылья Советов"
Генеральный директор самарского клуба «Крылья Советов» Роберт Тер-Абрамиан высказал мнение о том, что нападающий Иван Сергеев может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он надеется, что ситуация с Сергеевым станет важным шагом для будущего клуба «Крылья». Скоро будет принято окончательное решение по этому вопросу, сказал Тер-Абрамиан в интервью изданию «Советский спорт».
На услуги нападающего проявляют интерес два клуба из Москвы – «Динамо» и «Спартак». Иван Сергеев, по его мнению, хочет перейти в «Динамо».
В прошлом сезоне 30-летний футболист провел на поле в 26 матчах чемпионата страны, забил 9 голов и сделал 3 голевые передачи. Эта ситуация может стать важным поворотным моментом для клуба.
Решение о будущем нападающего станет известно в ближайшие дни. Переговоры между командой и футболистом продолжаются.
Этот процесс является важным этапом в пути клуба к изменениям и развитию. Футболисты и специалисты стараются найти взаимовыгодное решение для всех сторон.