CSKA yangi murabbiy taktikasiga moslashmoqda
Poytaxt jamoasi CSKA yarim himoyachisi Ivan Oblyakov bosh murabbiy almashinuvidan keyingi holat haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan oy Serbiyalik mutaxassis Marko Nikoliich Gretsiyaning AEK klubiga ketgach, uning o‘rniga shveytsariyalik Fabio Chelestini bosh murabbiy bo‘lib tayinlandi. Oblyakovning so‘zlariga ko‘ra, ertaga Superkubok oldidan so‘nggi o‘yin bo‘lib o‘tadi.
Jamoada taktik jihatdan ayrim jihatlarni qayta ishlashga to‘g‘ri kelmoqda. Ular oldingi romb sxemasida o‘ynamasliklarini va boshqa taktika ustida ishlayotganliklarini ta’kidladi.
Shuningdek, yangi murabbiy bilan mashg‘ulotlar jismoniy yuklama jihatdan oldingi murabbiy davridagi mashg‘ulotlardan farq qilmasligini aytdi. Oblyakov ikkinchi mashg‘ulotdan keyin hatto xona tomon borishga kuch qolmasligini ham tan oldi.
5 iyul kuni CSKA Serbiya klubi OFK Belgrad bilan Bratstvo kubogi doirasida o‘yin o‘tkazadi, 12 iyul kuni esa Rossiya Superkubogi uchun Krasnodar bilan bellashadi. Jamoa yangilangan murabbiy boshchiligida yangi taktikalarga moslashmoqda va kelgusi o‘yinlarga tayyorlanmoqda.

ЦСКА адаптируется к тактике нового тренера
Столичная команда CSKA полузащитник Иван Обляков сообщил о ситуации после смены главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом месяце сербский специалист Марко Николич ушел в греческий клуб АЕК, и на его место был назначен швейцарец Фабио Челестини. По словам Облякова, завтра пройдет последний матч перед Суперкубком.
Команде приходится перерабатывать некоторые тактические аспекты. Он отметил, что они не будут играть по предыдущей ромбовидной схеме и работают над другой тактикой.
Также он сказал, что тренировки с новым тренером по физической нагрузке не отличаются от тренировок предыдущего тренера. Обляков даже признал, что после второй тренировки у него не остается сил даже дойти до комнаты.
5 июля CSKA проведет матч с сербским клубом OFK Белград в рамках Кубка Братство, а 12 июля сыграет с Краснодаром за Суперкубок России. Команда адаптируется к новым тактикам под руководством обновленного тренера и готовится к предстоящим играм.